Ve Včelné dne 10.4.2007

Zápis ze VII. zasedání zastupitelstva obce Včelná

Program:
  1. Schválení programu jednání
  2. Volba návrhové komise
  3. Jmenování ověřovatelů zápisu
  4. Kontrola usnesení č. 6 z 7.3.2007
  5. Zpráva o plnění rozpočtu obce k 31.3.2007
  6. Přehled daňových příjmů k 31.3.2007
  7. Seznámení s návrhem obecně závazné vyhlášky obce Včelná č. 1/2007 o místních poplatcích
  8. Schválení kronik obce za rok 2004-2005
  9. Zpráva starosty obce
  10. Zprávy předsedů výborů a komisí
  11. Různé
  12. Usnesení
Zápis:

Přítomno 9 zastupitelů z 9. Dále přítomen zapisovatel, kronikář obce p. Jiří Vávra a Pavel Rožboud st.
  1. Program dle pozvánky jednohlasně schválen.
  2. Zvolena návrhová komise: Ing. K. Pokorný, A. Papoušková
  3. Ověřovateli jmenováni: Ing. J. Mandžuková, J. Hanetšleger
  4. Kontrola usnesení: nic nebylo uloženo.
  5. Zprávu o plnění rozpočtu obce k 31.3.2007 předkládá starosta obce. Stav na účtě obce 5.866 tis. Kč. Plnění příjmů za 1. čtvrtletí: 3.545,5 tis. Kč, tj. 34 %, výdaje 2.403 tis. Kč, tj. 24 %.
  6. Přehled daňových příjmů k 31.3.2007 komentuje starosta obce. Meziroční pokles příjmů za 1. čtvrtletí činí 8 tis. Kč.
  7. Starosta seznámil OZ se svým návrhem obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích. V návrhu je kromě dotažení terminologie podle zákona o místních poplatcích navrhována poněkud vyšší sazba poplatku ze psů. Je též zapracována zákonem nově umožněná sankce za neplacení místních poplatků - možnost předepsání až trojnásobné částky.
  8. Ke kronikářské práci se vyjadřují především starosta obce a přítomný kronikář. Zastupitelstvo nemá námitek ke kronikářským zápisům za roky 2004 a 2005 a tyto zápisy jednohlasně schvaluje.
  9. Zprávy starosty:
    1. Starosta předkládá k projednání návrh p. Zelenky na koupi části obecního pozemku parc. č. 394/48 v k.ú. Plav u vodojemu. Jedná se o pruh pozemku kolem budovy vodojemu Na hraničkách. Důvodem žádosti je víceméně pouze zarovnání linie pozemku žadatele a není obecní zájem pás pozemku - manipulační plochu - odprodávat. Naopak se vodojem má do budoucna rozšiřovat. OZ prodej jednomyslně neschvaluje.
    2. OZ jednohlasně souhlasí s pronájmem 50 m2 pozemku parc. č. 463/6 v k.ú. Včelná za účelem umístění sportovní U-rampy. Bude ještě zjištěno, zda je U-rampa v režimu stavby, či ne.
    3. Starosta informuje o záměru podat žádost o grant k Jč kraji na přístřešky zastávek. Rozpočet akce je 116 tis. Kč. OZ podání žádosti schvaluje.
    4. Starosta představuje požadavek obce Boršov na sdružení prostředků a vybudování chodníku v k.ú. Včelná od spodní zastávky MHD k boršovské zástavbě řadovek. Diskutuje se o budoucím umístění zastávek pod Včelnou a po které straně by měl vést chodník či cyklostezka mezi Budějovicemi a Včelnou. Budou však probíhat další jednání.
    5. Starosta navrhuje schválit záměr ke zpracování projektů na:

      - zateplení MŠ s výměnou oken, možnost solárního vytápění

      - demolici Domu služeb a stavbu víceúčelové budovy na jeho místě

      - obnovu dětských hřišť a parků.

      Granty jsou vypisované jak na stavby, tak i na zpracování projektů.

    6. Starosta představuje zprávu o výsledku hospodaření obce za rok 2006. Kontrola proběhla ve dnech 3. - 4. dubna 2007 se závěrem "nebyly zjištěny chyby a nedostatky". Starosta děkuje bývalému starostovi Pavlu Rožboudovi a vyslovuje uznání účetní obce p. Medové.
  10. Zprávy předsedů výborů a komisí obce:
    1. Předseda kontrolního výboru podává zprávu o provedené kontrole hospodaření v MŠ.
    2. Členka kulturní komise ing. J. Mandžuková informuje o uskutečněných (beseda, kurz řemesel) a připravovaných akcích (výstavy, výlety, úklid lesa). Byly též nakoupeny knihy do obecní knihovny.
    3. Předseda komise výstavby a životního prostředí informuje o povolování kácení a prořezávek stromů zvláště na hlavní třídě. Prořezávku lip směrem do K. Újezdu provedl kvalitně obecní úřad i ke spokojenosti tam bydlících občanů.
    4. Předsedkyně sociální komise p. Petrová informuje o připravovaném vítání 9 občánků dne 21.4. a o 6 chystaných blahopřáních k narozeninám.
  11. Různé:
    1. Starosta představuje zprávu obvodního oddělení Policie ČR Boršov o bezpečnostní situaci na katastru obce Včelná v roce 2006.
    2. Starosta informuje o žádosti MAS Blanský les - Netolicko, o.p.s. ke svazku obcí Blanský les - pohůří o příspěvek na činnost.
    3. Starosta představuje petici proti diskriminaci venkova, kterou organizuje Spolek pro obnovu venkova. Je to petice proti státní politice přerozdělování prostředků obcím se zvýhodňováním měst.
    4. Starosta informuje o své účasti na valné hromadě Spolku pro obnovu venkova Jč kraje
    5. Starosta informuje o možnosti získání dotačních prostředků na stavbu solární elektrárny jako alternativního zdroje elektřiny.
    6. Starosta informuje o průběhu rekonstrukce sociálního zařízení KD.
    7. Starosta informuje o možnostech revizí a celkové opravy obecního výsuvného pojízdného žebříku. Dalším návrhem je pořídit spíše taženou plošinu. Bude ještě zváženo.
    8. Starosta informuje o nákupu traktoru v ceně 310 tis. Kč (již vybraný starší kus s pohonem všech kol bude proplacen tento čtvrtek). OZ s cenou souhlasí.
    9. Starosta představuje grafickou podobu záměru RK Horník na výstavbu bytovek pod Včelnou. Probíhá diskuze k podobě navrženého sídliště a o kompetencích obce k prosazení případných změn. Obec prošetří, zda jsou splněny všechny podmínky územního plánu - výška, počet pater, procento zastavitelnosti a na základě toho vydá investorovi/stavebnímu úřadu stanovisko.

      Pracovní setkání zastupitelů k této věci svoláno na středu 11.4.2007

  12. Návrh usnesení čte starosta obce. Schváleno jednohlasně.


Zapsal: F. Mareš dne 10.4.2007

Ověřili: Ing. J. Mandžuková, J. Hanetšleger