Vytisknout tuto stránku

Z kroniky Včelné díl IV – Československý svaz požární ochrany

Kronika Včelné, díl IV., r. 1971

Československý svaz požární ochrany

začneme plesem, který se jim vydařil ve všech směrech. Už tradičně mají požárníci a český svaz žen na svých plesech vždy plno. Ostatním se tak nedaří; ples KSČ nevyjímaje.

Úctyhodná byla účast členů na národní směně, vyhlášená na den 3. dubna /45 mužů/ a 16. října /30 mužů/. Odvezli 500 kg šrotu. V jejich vlastní požárnické činnosti si však mnoho "nezacvičili", kromě ovšem vlastního cvičení u řeky v Boršově. Jen jednou se zúčastnili na hašení lesního požáru na rožnovském katastru. Dvakrát čerpali vodu ze sklepa a z kanálu. V noci se za celý rok ani jednou neobjevil na střeše červený kohout.

Předsedou ČSPO je Josef PETR, velitelem František PAPOUŠEK. Z jejich středu odešli za minulý rok dlouholetí členové Ant. KOTÝNEK, Stanislav RATAJ a Karel ZEGERMACHER, někdejší zasloužilý pracovník v požárnictví a dlouholetý předseda a velitel místní odbočky. Čest jejich památce!

Aby nevzniklo podezření, že kronikář zde mezi zprávami o činnosti složek Národní fronty zapomněl na Český svaz žen, musí čtenáře upozornit, že příručka pro kronikáře "Píšeme kroniku" toto heslo zařadila již na počátek ročních záznamů, pravděpodobně z důvodu jeho důležitosti. Tak chvála na náš výbor je kronikářem vypsána již v článku "Výbor žen".