Vytisknout tuto stránku

Z kroniky Včelné díl IV – Havárie

Kronika Včelné, díl IV., r. 1963

Havárie

Dne 15. dubna najel motocyglysta na křižovatce na spartaka a byly toho následkem 3 ranění.

Dne 10. května jel Hošek Karel ml. s motorkou na Kleť. Měl novou 250 moc s ní dle doslechu ještě nenajel, ale byla to jeho poslední jízda. Při zpáteční jízdě po 19 h měl spolujezdkyni; z Kletě nezvládl v zatáčce vozidlo, sjel z cesty a při pádu se těžce zranil. Byl odvezen do Krumlovské nemocinice, kde 12.5. zranění podlehl, rodičům udělal zármutek. Jeho spolujezdkyně vyvázla s menším zraněním.

30.5 skočil Babka V. st. motoristovi do cesty, nic se mu nestalo, motorysta si zranil hlavu a rozbil na motorce svítilnu. Nepozornost chodce zavinila zranění člověka.

6.VI. havaroval ing. Sandholec bez škody a bez zranění.

Dne 14. července jeli dvá horníci ze severních Čech přes Včelnou s Volhou. Jeli větší rychlostí, asi nevěděli, že jsou tu závory, před zavřenými závorami prudce zabrzdili a Volha se s ními obrátila do stoky. Při zvedání jeřábem již poškozená Volha se s chápadla rozepla a úplně se zdemolovala. Obá horníci museli do Čes. Budějovic do nemocnice.

Dne 14.7. svezl neznámý vojín Tomše Hofbaurů na motorce, za Boršovem narazili na kapličku a vojín se zranil na hlavě.

V neděli 11.8. se srazil na křižovatce u Kalkušů motorysta se spartakem p. Moravce Laď. Skutr shořel, jezdci zůstali zdrávi, škoda na skutru veliká.

Tu samou neděli 11.8. byla srážka na Dolech, auto s motorkou, dvá byli zranění, jeden byl pan Rožboud s Dolů.

Dne 13.10. vyjížděl chlapec na mopedu na silnici od nádraží, najel na spartaka a zranil si nohy.

Dne 28.10. byla podhozena výhybka na nádraží a následkem toho vyjelo 5 nákladních vozů, žádný úraz.

Byl r. 1963 na havárie bohatý, havárky nám tu prováděli samí cizí motoristé a automobilisté.

Jelikož jsou to samé smutné příhody, přidám jednu hodně veselou, zvláště pro s. Mrázka, jako výherce auta „Moskviče”. Na koupený los v Čes. Krumlově od SČSP. převzal 7. srpna vyhraného Moskviče. Přeji mu, aby jej ve zdraví užil, beze všech nehod a bez havarií.