Z kroniky Včelné díl IV – Úsek veřejného pořádku. Havárie. Nehody

Kronika Včelné, díl IV., r. 1965

Úsek veřejného pořádku. Havárie. Nehody

První nehoda se stala 16.II. která dobře dopadla, byla u domku na přejezdu u Včelné, kde závorářka A H spustila pozdě závory. Jelo zrovna nákladní auto a řidič zastavil 1 metr před kolejema. Horší to bylo o 2 dny později na jižní zastávce u Čes. Buděj., kde též závorářka zavřela pozdě závory. Při přejezdu vojenského auta, zachytil jej nákladní vlak. Závorářka utrpěla těžké zranění a obá vojáci též byli těžce zraněni.

Dne 16.7. havárie na tom nešťastném přejezdu pod Včelnou, Rakouský občan jedoucí s Valburkem přejížděl nákladní auto a proti němu jelo osob. auto, které mu dělalo místo, a chytilo za nákladní auto. Rakušák měl počkat až by přejelo auto protijedoucí. Všichni vyvázli bez úrazu, ale na autech byla škoda.

Dne 31.8. seděl železničář s. Dolejšek u mlékárny na betonové podezdívce se svým 9ti letým synem, čekali na manželku která byla v mlékárně. Nešťastnou náhodou jelo auto Volha, které řídil muž a s ním jela žena, cizí byly oba snad svobodní s Prahy, byly obá při kuráži a najeli přímo na podezdívku kde seděli obá nešťastníci. Chlapec byl na místě mrtev otec v nemocnici s těžkým úrazem.

Dne 27.8. dostal smyk se svým autem Novák Frant. nic se mu nestalo jenom při obrácení auta bylo toto zdemolováno.

Dne 9.9. najel chlapec z Čes. Bodějovic na závory na Včelné s pionýrem a zranil se na čele jenom lehce.

V letošním roce došlo v naší obci k 15 trestným případům a byly uloženy pokuty v celku 500˙– Kčs.