Z kroniky Včelné díl V r. 1973 - Tělocvičná jednota Sokol

Kronika Včelné, díl V., r. 1973

Tělocvičná jednota Sokol

Začněme lední metanou jako neúspěšnější složky. Tento oddíl má čtyři družstva, z nichž jedno hraje v krajském přeboru a tři v okresním. Oddíl se zúčastnil na šesti pohárových turnajích a umístil se na 1., 4., a 6. místě. Největšího úspěchu bylo dosaženo na turnaji v NDR v Karl Marx Stadt. Z osmnácti zahraničních mužstev bylo družstvo Sokola Včelná čtvrté. Z československých družstev bylo naše družstvo první. Na domácím turnaji v Čes. Budějovicích již tak úspěšní naši nebyli. Tři naše družstva se umístila na 4., 10. a 16. místě. Škoda, že oddíl lední metané, který soutěží o čestné označení "vzorný oddíl" nemohl u nás uspořádat jedno kolo okresního přeboru. Teplá zima nám nedovolila utvořit led.

Oddíl kopané má jedno družstvo dospělých hrajících okresní přebor, jedno družstvo dorostenců hrající okresní soutěž, jedno družstvo žáků. Mužstvo dospělých si příliš dobře v soutěži nevede. Po skončení podzimního kola zaujímá místo na konci tabulky. Družstva dorostenců a žáků jsou přihlášena do soutěže o čestné označení "vzorný oddíl". Tělocvičná jednota uspořádala turnaj uličních družstev žáků. Byl o něj velký zájem a skončil velmi úspěšně. Tělocvičná jednota byla hlavním spoluorganizátorem mezinár. dne dětí. Jednak zajistila běžecké soutěže na krátkých tratích, šplh, a jízdy na kolech s překážkami, jednak zajistila velkou novinku tohoto dne, totiž seskoky tří parašutistů z helikoptéry přímo do středu hříště. Myšlenku tomuto podniku dal předseda MNV B. HOUSKA, provedení u SVAZARMu Čes. Budějovice zajistil předseda TJ Josef KALKUŠ.

Na víceúčelovém sportovišti bylo odpracováno celkem 340 hodin. Na jiných akcích "Z" bylo odpracováno 400 hodin. Hospodářsky velmi dobře prosperuje, a je stále prostřednictvím ČEDOKU obsazena turistická ubytovna. O oslavě padesátiletého založení S.K. Včelné a jeho pokračovatelky sokolské jednoty pojednáváme ve zvláštní kapitole.*