Vytisknout tuto stránku

Z kroniky Včelné díl V r. 1974 - XVI. sportovní den

Kronika Včelné, díl V., r. 1974

XVI. sportovní den

V sobotu dne 3.8.1974 pořádala místní TJ SOKOL svůj tradiční, již XVI. sportovní den. Bylo krásné slunečné počasí, které dalo předváděným disciplinám krásný rámec. Ovšem ten pravý rámec, diváci, byl velmi, velmi slabý. Prodalo se do 11. hodiny jen 23 /třiadvacet/ vstupenek po Kčs 5.-. Pravda, byli tam nějací neplatiči, ale účast diváků byla zarážející. Konal se turnaj v kopané, který vyhrála TJ Kamenný Újezd před Včelnou, Boršovem a Chvalšinami. Konal se přespolní běh na 5 km, který odstartoval dnes sedmdesátiletý slavný československý běžec A.C. Sparty Praha Ant. NEDOBITÝ, a vyhrál jej Osmera z Nové Včelnice. Ze závodníků starších 40 let Vávra z KIN České Budějovice. Naši sportovci lehkou atletiku nepěstují /bohužel/ a tak se nikdo nezúčastnil. Jak jinak tomu bylo, když jsme ve Včelné se sportem začínali, jak jinak ještě před dvaceti roky!

Velkou novinou byl na Včelné 1. ročník metané na asfaltu pořádaný na víceúčelovém cvičišti za účasti Rakušanů z Klagenfurtu, kteří tento turnaj o pouhý bod před naším mužstvem vyhráli. Celková účast 6 mužstev. Byl to první pořádaný podnik na tomto víceúčelovém cvičišti. Předseda MNV Bedřich HOUSKA - a také předseda krajského vedení lední metané - informoval kronikáře, že je to vůbec první turnaj lední metané v ČSSR pořádaný na asfaltové ploše. Tak aspoň v tomto ohledu máme u nás jednu československou proslulost!