Vytisknout tuto stránku

Z kroniky Včelné díl V r. 1977 - Zásobování obce potravinami atd.

Kronika Včelné, díl V., r. 1977

Zásobování obce potravinami atd.

Naše prodejna potravin je, celkem vzato, dobře zásobena, i když jsou někdy období, že chybí to, či ono zboží. V oddělení zeleniny a ovoce nechybí sice nápis "jezte zeleninu a ovoce, jsou zdravé", ale co dost často chybí, jsou právě tyto produkty země. K nám je dováží n.p. Zelenina z Českých Budějovic, někdy - pokud jde o zeleninu ve více méně povadlém stavu. Jinak je prodejna potravin dobře administrativně vedena, což svědčí o tom, že je zácvikovou prodejnou pro učnice, t.č. tři. Vedoucí prodejny je Miluše VINICKÁ. Zaměstnává 2 stálé pracovnice.

Naší současnou bolestí je maso a masné výrobky. Tyto potraviny jsou měsíčně limitovány, a když je limit vyčerpán, jsou obtíže s prodejem, a kritizuje se. Výhodou je, že jsme tak blízko krajského města, kam si lze zajet a něco z našich požadavků dostat. Ovšem bez "front" to také, jako u nás, nejde. Tento nedostatek je zjev celostátní. Naši prodejnu vede od výstavby prodejního střediska dne 1.7.1972 českobudějovický občan, KALINA.

Naší prodejnu průmyslového zboží vede Antonie HÁJKOVÁ, schopná a velmi ochotná pracovnice. Bohužel, také je nucena často kupujícím říkat "nemáme", protože celostátně se projevuje nedostatek tohoto sortimentu. V denním tisku byl tento nedostatek kritizován, a zabývá se jím i vláda. Jinak někdy lze v této naší prodejně dostat věci, které marně sháníme v jiných, a velkých, prodejnách. Kromě vedoucí prodejny je zde zaměstnána ještě jedna pracovnice, která se v této prodejně vyučila.