Vytisknout tuto stránku

Z kroniky Včelné díl VI – Taneční zábavy

Kronika Včelné, díl VI., r. 1980

Taneční zábavy

V heslovém ukazateli byly zařazeny v oddíle sportu, snad tedy ke sportu také patří. Je s nimi však úzce spjata činnost organizací Národní fronty a přináší pro občany též pěkný kulturní zážitek.

Plesovou sezonu r. 1980 začala "Obec baráčníků" svým staročeským plesem v pátek 11. ledna. Je to příležitost pro členy i z okolí, aby se sešli na přátelskou besedu v krojích a – roztočily faldy!

Novinkou byl ples uspořádaný Svazem rodičů a přátel školy "SRPŠ" jako "1. společenský večer mateřské školy" dne 28. března 1980, v Kulturním domě. Vojenská hudba přilákala hodně mladých dvojic.

Mladí i ti dříve-narození požárníci si zaplesali 16. února rovněž v Kulturním domě. Posily přispěchaly také z okolí Včelné a sál, pěkně vyzdobený, byl naplněn – účast asi 210 osob. Hrála dechová hudba "Hradečanka".

ZO Českého svazu žen "ČSŽ" měla svůj "babský bál" 23. února 1980 opět v Kulturním domě. Hrála hudba kapelníka Kubáta "Rytmus". Zábava měla tradiční průběh a slavnostní ráz v pěkné výzdobě sálu, bohatá tombola, pečivo a pro posilu výborné občerstvení. Další den, v neděli 24.2. odpoledne tančí a baví se děti v doprovodu svých rodičů na "dětském karnevalu" – tradiční a oblíbený rej dětských masek v bujném veselí dětí. Nechybí zábavný program se soutěží dětí a odměnami drobnými dárky. Samozřejmě, že také fotografové mají příležitost a dětem zůstává pěkná památka a radostná vzpomínka.

Na ukončení roku, po dobré práci v létě a ve sklizni, radují se "Baráčníci" spolu s ostatními občany na své "posvícenské zábavě". Taneční zábava uspořádána opět v KD 15.11. a spojuje vlastně též menší pozdní dožínkovou slavnost, která na Včelné jinak nemá opodstatnění.