Z kroniky Včelné díl VIII, r. 1997 - Sportovní den a SK Včelná

Kronika Včelné, díl VIII., r. 1997

Sportovní den a SK Včelná

2. srpna se konal tradiční sportovní den. Nebyli účastni členové oddílu kopané, protože v tamto čase byli na tréninkovém soustředění mimo obec. Fotbalové hřiště, na kterém se již druhým rokem obnovuje travnatý povrch, není dosud otevřeno k provozování hry, protože trávník není ještě dostatečně zahoustlý. Na stadionu, mimo plochu fotbalového hřiště, byl start i cíl všech disciplín běžeckých závodů. Hlavním organizátorem běžeckých závodů je již po několik let Zdeněk Mikšovský. Tradičně byl kvalitně zastoupen běh mužů, v němž přišli změřit své síly známí běžečtí atleti z okresu budějovického. Ostatní kategorie nebyly příliš početně zastoupeny. Běžecké závody byly částečně komplikovány právě probíhající rekonstrukcí ulic v horní části obce. Závodníci museli proběhnout rozestavěnými ulicemi a teprve poté se trať dostala na území lesních cest. I přes zmíněné nebezpečí naštěstí se nikdo ze závodníků nezranil. Mezi přihlížejícími hosty byl přítomen starosta obce, ale předseda sportovního klubu letos přítomen nebyl.

Jako obvykle souběžně s běžeckými závody probíhal turnaj v metané, na němž kromě českých závodníků byli i Rakušané, Němci a Italové.

V září se po prvé po delší přestávce začíná trénovat na nové ploše fotbalového stadionu. Zápasy se zde budou konat až od příštího roku. Potěšitelné je, že se na tréninku objevili i žáci, které trénuje František Beníšek. Žáci cvičí na hřišti fotbalovou techniku a v tělocvičně hrají míčové hry a upevňují si tělesnou zdatnost.

Ve dnech 13. a 14. září 1997 se konalo ve Včelné mistrovství České republiky v metané na asfaltu. MC Včelná se umístila v mužích na 3. místě. První místo získal Slavoj Stožice a 2. místo ZKM Vodňany. V závodě žen docílil SK Včelná 3. místo. Prvenství mezi ženami připadlo Sokolu Vodňany.