Z kroniky Včelné díl IX, r. 2003 - Sportovní dění

Kronika Včelné, díl IX., r. 2003

Sportovní dění

Ve Včelné je hned několik možností, jak aktivně trávit volný čas. Například v květnu letošního roku společnost Čepro opět zprovoznila tenisové kurty ve Čtyřech Chalupách. Cena za pronájem je velice příznivá, jde o 50,- Kč za hodinu. Hned v počátku roku zase Sportovní klub Včelná provedl nábor dětí ve věku od 7 do 9 let se zaměřením na všeobecnou gymnastiku a lehkou atletiku. Cvičení probíhá vždy v pondělí a ve středu od 16 do 17 hodin. K tomu se pak navíc po letních prázdninách přidaly míčové hry. Velice zajímavým počinem byla také v oblasti sportu Sobota pro ženy, kterou zorganizovala paní Vrbová. Akce se konala 26. dubna v kulturním domě, a to od 10 do 17 hodin. Na programu bylo zejména cvičení, ale i masáž obličeje a výuka orientálního tance. Ve vstupném 150,- Kč bylo zajištěno i občerstvení. Jak jsem zaslechl od jedné z účastnic, akce to byla podařená a dobře připravená.

Poslední květnovou neděli se také uskutečnily tři zajímavé výlety, které zorganizovala pro své obyvatele obec - cyklistický výlet, cyklistický výlet s dětmi a turistický výlet. Trasa cyklistického výletu byla dlouhá přibližně 50 kilometrů a vedla Podkletím. Trasa turistického výletu měřila asi 6 kilometrů a vedla na kopec Kluk. Z Boršova do Vrábče (a zpět) jeli účastníci výletu vlakem.

Asi nejvýznamnější sportovní událostí roku byla oslava u příležitosti 80. výročí založení Sportovního klubu Včelná. Širokou veřejnost pozval na oslavu, která se konala 2. srpna, JUDr. František Vavroch, předseda SK Včelná. Celý den se pak nesl ve znamení sportu. Probíhal například mezinárodní turnaj v metané, zápasy v kopané (utkání žáků, mužů a bývalých hráčů SK), nebo přespolní běhy - 45. ročník o pohár SK Včelná - muži a 33. ročník o pohár Obecního úřadu Včelná - veteráni. Po celý den též v místní tělocvičně probíhala výstava "Historie SK". Oslavy vyvrcholily večer, kdy se v kulturním domě uskutečnila taneční zábava s příjemnou muzikou. V průběhu všech akcí bylo zajištěno občerstvení a vstupné bylo dobrovolné.