Z kroniky Včelné díl IX, r. 2005 - MALÁ OSLAVA VÝROČÍ ALFRÉDA KINDLERA

Kronika Včelné, díl IX., r. 2005

MALÁ OSLAVA VÝROČÍ ALFRÉDA KINDLERA

8. dubna 2005 v odpoledních hodinách se sešlo pár občanů Včelné, konkrétně nás bylo deset, abychom oslavili osmdesáté narozeniny malíře, umělce a obyvatele Včelné, pana Alfréda Kindlera. Sešli jsme se ve velké zasedací místnosti obecního úřadu.

Vše začalo pronesením přípitku pana starosty Rožbouda, který v neformálním duchu poblahopřál jménem obce a předal panu Kindlerovi dárek - vkusnou skleněnou vázu. Každý pak mohl osobně pogratulovat a pronést své blahopřání, načež se pozvedly sklenky bílého či červeného vína k přípitku. Na stolech nechybělo při takovéto příležitosti ani malé občerstvení a vše se neslo v duchu neformální, přátelské atmosféry. Hlavním tématem hovorů během odpoledne pak bylo samozřejmě umění, ale i příroda, cykloturistika, život v obci, zdraví, a tak dále.

Mohu říci, že jsem byl opravdu mile překvapen, jak vitálně a dobře může člověk ve věku osmdesáti let také vypadat. Takže dobrá zpráva pro nás všechny, kteří jsme mladší: nebojte se, i v osmdesáti letech může člověk vypadat dobře a dokonce tak, že by vám mnohý tipoval o patnáct let méně! Panu Kindlerovi tedy i na stránkách kroniky přeji v tuto chvíli ještě hodně šťastných let a pevné zdravíčko za všechny, kteří ho znají, a kteří si jeho umění cení.