Vytisknout tuto stránku

Z kroniky Včelné díl IX, r. 2005 - ČESKO HLEDÁ SUPERSTAR

Kronika Včelné, díl IX., r. 2005

ČESKO HLEDÁ SUPERSTAR

Česko hledá Superstar - tak se jmenuje celosvětově uznávaná a veřejností sledovaná pěvecká soutěž, kdy odborná porota a potom také široká veřejnost volí pomocí svých hlasů toho dle jejich názoru nejlepšího zpěváka. Soutěž má několik kol, každý týden se pak vyřazuje po jednom kandidátovi na v tomto případě českou Superstar, až zbude jen jediný, ten vítězný.

V letošním roce vysílala celoplošná televizní stanice Nova po několikaměsíční odmlce již druhou řadu této oblíbené pěvecké soutěže, jež má profesionální úroveň. Jihočeských zástupců bylo na úplném začátku několik, ale nejdále ze všech se bezesporu dostal pak už jen jediný zástupce jižních Čech, osmnáctiletý student gymnázia a obyvatel Včelné, Adam Vojtěch. Ten žije se svou rodinou v ulici Družstevní a poslední únorový den v době probíhání soutěže se představil svým příznivcům osobně. Adam pak během odpoledne odpovídal na otázky, které byly částečně připravené a částečně živě kladeny z publika, a bylo tak znát, že je to nejen hudební profesionál, který odzpíval a odehrál soutěže i pěvecké maratóny se swingovým orchestrem během mnohých plesů a podobných akcí, ale že je to také zdatný konferenciér, jemuž mikrofon u úst nečiní žádné potíže ani při slově mluveném.

V závěru pak také Adam Vojtěch zazpíval, a to za doprovodu reprodukované hudby, svou vlastní píseň, neboť jak na sebe prozradil, songy také skládá a vlastní písně se mu zpívají nejlépe, protože do nich může vložit kus "svého já". - Do samotného finále české Superstar se nakonec Adam 13. března 2005 během televizního přenosu bohužel neprobojoval, zůstal tak společně s dalšími těsně před branami. Umístil se ovšem v první čtyřicítce, a tento fakt samotný už je vzhledem k několika tisícům přihlášených uchazečů velkým úspěchem. Osobně si myslím, že Adamovi jde muzika velmi dobře a pokud sám bude chtít dále pokračovat, má jistojistě velikou šanci dostat se v ní během svého života hodně daleko.