Z kroniky Včelné díl IX, r. 2006 - KANDIDÁTNÍ LISTINY - VOLBY 2006 DO OBECNÍCH ZASTUPITELSTEV

Kronika Včelné, díl IX., r. 2006

KANDIDÁTNÍ LISTINY - VOLBY 2006 DO OBECNÍCH ZASTUPITELSTEV

A je to zase tady - čekají nás další volby a troufám si tvrdit, že ty do obecních zastupitelstev jsou pro všední životy nás občanů ty nejdůležitější. Ne že by snad například takové parlamentní volby nebyly důležité, ale se členy zvoleného zastupitelstva se jistě setkáváme v běžném životě mnohem častěji než třeba s poslanci parlamentu. V letošním roce nás dokonce čekají hned dvojí volby - jak do obecního zastupitelstva, tak nakonec i ty volby parlamentní. Oboum se chci věnovat v samostatných článcích, ale na tomto místě bych rád představil kompletní seznamy kandidátů, kteří za jednotlivé strany budou do zastupitelstva obce Včelná kandidovat.

Ve Včelné budou o zastupitelská křesla bojovat tři strany - Sdružení nezávislých kandidátů Včelná (SNK), Občanská demokratická strana (ODS) a Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM). Všechny tři v dostatečném předstihu obeslaly včelenské občany svými volebními programy, kde nás seznámily se svými záměry na rovině obecní. Z hlediska kroniky bude jistě zajímavé, podívat se na jednotlivé kandidáty, kdy jsem čerpal informace právě z oficiálních volebních programů těchto tří stran.

Sdružení nezávislých kandidátů Včelná:

 1. Petr Průša, 52 let, Witthanova 222 - Úplné středoškolské vzdělání, zaměstnán jako technik v Jihostroji Velešín. Ve Včelné žije se svou rodinou od roku 1981. V zastupitelstvu obce se po 3 volební období věnuje převážně oblasti výstavby.
 2. Ing. Jarmila Mandžuková, 47 let, Nová 462 - Vysokoškolské vzdělání, věnuje se svobodnému povolání a je autorkou více než 30 knižních titulů. Ve Včelné žije se dvěma dcerami od roku 1989. V zastupitelstvu obce aktivně pracuje od roku 1998, zastává funkci místostarostky.
 3. Ing. Karel Pokorný, 57 let, U Stadionu 351 - Vysokoškolské vzdělání, soukromý podnikatel. Ve Včelné žije s manželkou od roku 1993. V zastupitelstvu působí 1 volební období ve funkci předsedy finančního výboru.
 4. Jana Petrová, 62 let, Jiráskova 202 - Je v důchodu, ve Včelné žije se svou rodinou od roku 1962. V zastupitelstvu obce je nepřetržitě 4 volební období a ve funkci předsedkyně sociální komise od roku 1998.
 5. Zdeněk Petr, 46 let, Jiráskova 460 - Středoškolské vzdělání, zaměstnán jako obchodní zástupce u firmy Philip Morris ČR, a.s. Ve Včelné se narodil a žije zde se svou rodinou. V zastupitelstvu působí 2. volební období. Byl předsedou sportovní komise.
 6. JUDr. Ivana Zálišová, 47 let, Witthanova 220 - Vysokoškolské vzdělání, zaměstnána jako právnička - poradce u Českomoravské konfederace odborových svazů Praha. Ve Včelné žije od roku 2000.
 7. Martina Studená, 36 let, Rybákova 537 - Středoškolské vzdělání, zaměstnána u ČSAD Jihotrans, a.s. jako administrativní pracovnice. Ve Včelné žije od roku 1978.
 8. PhD Petr Vaněček, 27 let, Lesní kolonie 370 - Vysokoškolské vzdělání, působí jako odborný asistent na Jihočeské univerzitě. Ve Včelné žije od narození.
 9. Naděžda Háková, 53 let, třída 5. května 6 - Středoškolské vzdělání ekonomického směru, zaměstnána jako účetní v Jihostroji Velešín. Ve Včelné žije se svou rodinou od roku 1973. Od roku 1998 je členkou kontrolního výboru obce.

Občanská demokratická strana:

 1. Josef Hájek - 53 let, zámečník, člen ODS
 2. Zdeněk Mikšovský - 61 let, automechanik, člen ODS
 3. Jiří Masák - 59 let, invalidní důchodce, člen ODS
 4. Oldřich Skupník - 57 let, prof. hudebník, člen ODS
 5. Andrea Papoušková - 26 let, studentka, bez politické příslušnosti
 6. Jaroslav Mrkvička - 22 let, technolog, bez politické příslušnosti
 7. Martin Bílek - 30 let, manažer, člen ODS
 8. neobsazeno
 9. Václav Marhoun - 64 let, živnostník, člen ODS

Komunistická strana Čech a Moravy:

 1. Josef Hanetšleger - 62 let, důchodce, bez politické příslušnosti
 2. Rudolf Grmela - 60 let, vedoucí provozu, bez politické příslušnosti
 3. Miroslav Nováček - 70 let, invalidní důchodce, KSČM
 4. Jiřina Čížková - 55 let, důchodkyně, bez politické příslušnosti
 5. Věra Klomfarová - 59 let, důchodkyně, KSČM
 6. Stanislav Policar - 57 let, řidič, KSČM
 7. Jiří Čížek - 57 let, důchodce, bez politické příslušnosti
 8. František Sklář - 50 let, zámečník, KSČM
 9. Jan Loberšíner - 72 let, důchodce, KSČM