Z kroniky Včelné díl IX, r. 2006 - DOBA VÁNOČNÍ

Kronika Včelné, díl IX., r. 2006

DOBA VÁNOČNÍ

V prosinci k sobě mívají lidé vždy blíž než jindy a u nás ve Včelné tomuto pomáhá i naše obecní zastupitelstvo, v čele s novým starostou, panem Petrem. Už třeba prosincový Zpravodaj byl vánočně naladěn a ozdoben zimním motivem, navíc přibyla vánoční básnička i vánoční anekdota na závěr.

Adventní pohodovou atmosféru pak obohatily také dvě kulturní akce, které byly připraveny obcí. Tou první byla Mikulášská nadílka s divadlem pro děti, která se uskutečnila 8. prosince v kulturním domě. Tato nadílka je ve vsi již tradičně spojena s kratším divadelním představením pro děti a lze říci, že je to divácky vděčná akce, s kontaktem herců s malými posluchači v sále, ze které si děti nakonec i něco sladkého odnesou.

Další akcí pak bylo Rozsvícení vánočního stromu "na náměstí" před restaurací U Kaštanu ve Včelné. To se odehrálo začátkem prosince, kdy pan starosta Zdeněk Petr slavnostně rozsvítil vánoční strom za hojné účasti veřejnosti. Součástí této malé předvánoční slavnosti bylo vystoupení dětí z mateřské školy a hudebního tria. K vánoční atmosféře přispěly písně a koledy, ale i vůně svařeného vína. Rozsvícený vánoční strom v centru Včelné tak zase začal připomínat kolemjdoucím, že doba adventní je opět tady.