Obecní zpravodaj 10/2006

OBSAH


Volby 2006

Vážení spoluobčané,

za několik dnů přistoupíme k volebním urnám, abychom již popáté svobodně zvolili své zástupce do zastupitelstva obce. O 9 mandátů se budou v naší obci ucházet 3 volební strany, a to volební strana ODS, KSČM a Sdružení nezávislých kandidátů Včelná. Všem kandidátům, kteří se rozhodli obětovat ze svého volného času a mnohdy na úkor rodiny ve prospěch naší obce, je potřeba poděkovat. Jsem přesvědčen, že kandidáti jednotlivých volebních stran jsou dobře připraveni plnit své poslání. V tom mě utvrzuje i skutečnost, že řada navržených má dobré zkušenosti z práce v zastupitelstvu z předchozích volebních období.

Dovolte mi, vážení spoluobčané, abych všem dosavadním zastu-pi-te-lům poděkoval za velmi dobrou spolupráci, za péči o naši obec, za řadu správných rozhodnutí, abych poděkoval všem členům výborů a komisí obce, nesmím zapomenout na obecní úřad a poděkovat paní Janě Medové, panu Františku Marešovi a pracovníkům technických služeb obce panu Jaroslavu Ratajovi, Josefu Hanetšlegerovi a Petru Čížkovi, Vám pak za důvěru a spolupráci.

Z osobních důvodů, které jsou všeobecně známé, jsem se rozhodl, že již nebudu v letošních komunálních volbách kandidovat. Doufám, že budu mít příležitost všem spolupracovníkům osobně poděkovat. Ve své funkci jsem se setkal s řadou podnikatelů a živnostníků, funkci-onářů spolků, představitelů institucí a mnoha obcí a měst. Při své práci jsem potkával skutečné přátele, kterým vděčím za 18 let života prožitého bez pocitu marnosti a v prostředí vzájemné důvěry a přátelství. Děkuji i Vám, vážení spoluobčané, a jsem vděčný za totéž.

Svému nástupci přeji též prostředí vzájemné důvěry při práci, širokou podporu veřejnosti, moudré a opatrné zastupitele a žádné omyly, kterých se každý z nás může někdy dopustit.

Budu se těšit z úspěchů našich pokračovatelů a ze spokojeného života v obci.

K samotnému průběhu voleb

Za přípravu voleb zodpovídá obecní úřad a starosta obce.

Průběh voleb, až do sdělení výsledků zabezpečuje volební komise, do které delegují své členy volební strany a do stanoveného počtu členů jmenuje starosta obce.

Volební místností pro celou naši obec je Kulturní dům.

Termín konání: pátek 20. října 14-22 hodin a sobota 21. října 8-14 hodin.

Doručení hlasovacích lístků zabezpečuje obecní úřad nejpozději 3 dny před konáním voleb. V případě, že se k některému z voličů volební lístky z jakéhokoliv důvodu nedostanou nebo dojde k jejich znehodnocení, vydá nové hlasovací lístky voliči volební komise při volbách ve volební místnosti. Způsob hlasování je podrobně popsán na letáčku přiloženém k hlasovacímu lístku.

Výsledky voleb budou zveřejněny bezprostředně po jejich potvrzení na úřední desce a ve vývěsní skříni obecního úřadu.

Jak je již výše uvedeno, v naší obci jsou potvrzeny registračním úřadem 3 volební strany: ODS, KSČM a Sdružení nezávislých kandidátů Včelná. Vracím se k tomu proto, abych rozptýlil obavy některých spoluobčanů z toho, že změnou starosty dojde ke zpomalení přirozeného rozvoje obce do doby, než se nový starosta se svým posláním seznámí. Jsem zmocněncem volební strany Sdružení nezávislých kandidátů Včelná, která mi dává jistotu, že k žádnému zpomalení nedojde. Přeji proto kandidátům všech volebních stran mnoho úspěchů a nám pak správné rozhodnutí.

Ještě jednou Vám všem děkuji

Pavel Rožboud, starosta obce


Zprávy z mateřské školy

Poděkování rodičům za sponzorské dary:

  • paní Rezkové za závěsy do II. třídy, dále paní Jaklové, Gasseldorferové, Beganovičové, Vtelenské, Matouškové a Pamětické
  • panu Walischovi za upevnění polic v II. třídě

Miloslava Matějková, ředitelka MŠ


INZERCE: Informace prodejny Centrum

  • Prodejna Centrum přijme brigádníka na úklid sněhu.
  • Prosíme naše zákazníky přicházející nakupovat se psy, zvláště větších plemen, aby své psy při nákupu přivazovali a nenechávali volně pobíhat před prodejnou. Někteří lidé, zvláště děti, se větších psů bojí a mohou jimi být i ohroženi.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu


INZERCE: Nabídka zaměstnání

Dopravní podnik města Č. Budějovice, a.s. přijme do trvalého pracovního poměru řidiče autobusů MHD. Základní předpoklad: řidičské oprávnění sk. D (možnost rozšíření ze sk. C na D). V případě potřeby též zajistíme doplnění kvalifikace pro práci řidiče trolejbusu. Nabízíme: perspektivní zaměstnání, odpovídající finanční ohodnocení, řadu zaměstnaneckých výhod. Bližší informace Vám rádi podáme na personálním útvaru tel. 387 719 106 (105) nebo přímo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


INZERCE: Horečka páteční noci 10.

od 19:00 hodin v Kulturním domě

Těšit se můžete na:

  • hudbu 50. - 90. let zahraje opět kapela INKOGNITO
  • zajímavý doprovodný program
  • soutěž o ceny
  • bohatá tombola
  • půlnoční překvapení

Vstupné: 90,- Kč, v prodeji od 9. října 2006 ve Včelné

(hostinec U Petrů, třída 5. května - denně od 11:00 do 22:00).

Vstupenky je lepší zakoupit předem. Info: 736 520 742, 606 273 121.

Přijďte s námi oslavit již jubilejní 10. Horečku, slibujeme, že nudit se určitě nebudete!


Tištěná verze distribuována dne 3.10.2005
Elektronická verze vyvěšena dne 6.10.2006