Obecní zpravodaj 12/2007

OBSAH


Novoroční přání

Vychází poslední zpravodaj v tomto roce, všichni se trochu ohlížíme, co jsme vykonali, co se nám povedlo, případně co se nepovedlo, vždy si přejeme, aby ten příští rok byl šťastnější, úspěšnější a všem sloužilo zdraví. Zastupitelé obce se připojují, přejí všem občanům krásné prožití svátků vánočních a do nového roku mnoho úspěchů, radosti a pevné zdraví.

Zdeněk PETR, starosta obce


Ze zasedání zastupitelstva

Ke konci roku čeká vždy zastupitele projednání rozpočtu pro příští rok, stanovení výše vodného a stočného a v neposlední řadě schválit veřejnou vyhlášku o místních poplatcích. Tyto důležité dokumenty jsou předjednány a představeny zastupitelům již na minulých zasedáních a nyní šlo o konečné schvalování. Pro přehlednost, co nás v příštím roce čeká, píši jen několik nejdůležitějších informací. Poplatky za svoz komunálního odpadu jsou stanoveny ve výši 500 Kč na osobu, vodné 30,30 Kč, stočné 19,40 Kč včetně zvýšené 9% DPH, je zvýšen poplatek za psy na 150 Kč. Bohužel jsme nuceni zvýšit i stravné v mateřské škole, a to o 5 Kč na den. Doporučuji seznámit se s novou vyhláškou o místních poplatcích (na úřední desce či na webových stránkách obce), která nabývá účinnosti dnem 1.1.2008. Podstatné změny jsem však vyjmenoval.

Zdeněk PETR, starosta obce


Pro výpisy na obecní úřad

Obecní úřad Včelná se dobrovolně přihlásil mezi kontaktní místa CzechPOINT, čímž chceme přiblížit státní správu občanům.

Od nového roku budete mít možnost získat na zdejším obecním úřadě ověřené výpisy z katastru nemovitostí, z rejstříku trestů, z rejstříku obchodního a živnostenského. Bohužel i tato služba bude za poplatek, ale nespornou výhodou bude, že vše je možno získat na jednom místě. Nabídka výpisů a služeb se bude do budoucna rozšiřovat.

Zdeněk PETR, starosta obce


Zprávy z mateřské školy

 • 24.11. vystoupily děti v kulturním domě při setkání seniorů
 • 3.12. jsme zazpívali koledy při slavnostním rozsvícení vánočního stromu
 • 5.12. byla ve škole mikulášská nadílka
 • 7.12. děti zhlédly divadelní představení společnosti Luk
 • 13.12. v dopoledních hodinách proběhlo setkání s MŠ Nerudova v kulturním domě a odpoledne jsme měli vánoční posezení s rodiči
 • 14.12. děti navštívily divadelní představení v Solnici v Českých Budějovicích

Poděkování za sponzorské dary:

4.12. jsme při slavnostním předání na firmě LINDE POHONY v Českém Krumlově obdrželi dětský vysokozdvižný vozík pro hry ve třídě i na zahradě.

Další poděkování: paní Vítů za omalovánky pro děti, panu Rožboudovi st. za opravu dřevěných hraček a pomoc při setkání školek v KD, manželům Rožboudovým ml. za finanční dar na dárky dětem, panu Hromadovi za pohoštění pro děti, paní Šálkové za dřevěné vánoční ozdoby.

Škola uvítá i nadále jakékoli sponzorské dary.

Kolektiv mateřské školy přeje všem spoluobčanům klidné Vánoce a hodně zdraví a spokojenosti v novém roce.


Poděkování

Obecní úřad Včelná děkuje

 • restauraci "U Kaštanu", panu Hromadovi, za poskytnutí zázemí a sponzorského daru při rozsvícení vánočního stromu,
 • hostinci "U Petrů", panu Vavrochovi, za poskytnutí občerstvení při setkání se seniory.Pozvánka do obecní knihovny

Zveme vás na návštěvu obecní knihovny, kde si můžete v příjemném prostředí prohlédnout či domů zapůjčit širokou nabídku knih všech žánrů a časopisy 100+1 zahraničních zajímavostí, Zahrádkář a Vítejte doma. V knihovně je možno zdarma využít veřejný internet s rychlostí 4 Mbps.

Změna otevíracích hodin od 1. ledna: pondělí 15-17, středa 15-17 hodin.

- Pozor, 31.12. je knihovna zavřena -

Samotný knihovní fond obsahuje více než 5.300 titulů a se seznamem knih se můžete seznámit na webových stránkách obce. I přes rostoucí ceny knih se snažíme doplňovat do knihovny novou literaturu a s posledními novinkami, které se zpravidla řadí mezi nejprodávanější a nejžádanější tituly, vás rádi seznámíme.

 • Jiří Šulc: Dva proti Říši
  Dne 27. května 1942 byl v Praze proveden atentát na třetího nejvyššího nacistického představitele Reinharda Heydricha. Kniha založená na podrobném zkoumání historických pramenů nabízí strhující příběh o skupince statečných vojáků, jednom diktátorovi, zradě, smrti a svobodě.
 • Richard Dübell: Ďáblova bible
  Ďáblova bible je považována za jednu z nejtajuplnějších knih církevní historie. Už vznik této knihy je obestřen legendami, klášter ve kterém byla kniha nalezena, byl zároveň masovým hrobem. Tento příběh vypráví, jak se to vše možná stalo…
 • Jeffery Deaver: Spící panna
  Napínavý triller od mistra tohoto žánru. Daniel Pell, několikanásobný vrah, utekl pomocí geniálního plánu z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán…
 • Haruki Murakami: Afterdark
  Základnou příběhu je noční "hodinový" hotel a každá z postav tohoto románu má k tomuto místu jakýsi vztah. Autor je současný populární japonský spisovatel a překladatel.
 • Daniel Silva: Tajná služba
  Někdejší důstojník izraelské tajné služby je povolán ke zdánlivě rutinnímu případu: má odcestovat do Amsterodamu a vyčistit archivy zavražděného holandského odborníka na problematiku terorismu, jenž shodou okolností působil také jako tajný agent.
 • Diane Setterfieldová: Třináctý příběh
  Tento román navazuje na největší klasiky ženského románu a podobně jako Jana Eyrová nebo Na Větrné hůrce nabízí hluboce romantický příběh, v němž nechybí napětí, láska, tajemství ani magická a hrůzostrašná atmosféra.
 • Malika Oufkirová: Svoboda
  Osud si s hlavní hrdinkou skutečného příběhu krutě zahrál. Malika Oufkirová vyrůstala jako princezna v marockém královském paláci, avšak ze dne na den se ocitá ve vyhnanství. Bylo jí 18 let, když za ní zaklapla vězeňská brána, a ven vyšla jako čtyřicetiletá žena. Dokáže překonat minulost a začít nový život?
 • Fiona Neillová: Tajný život takové normální matky
  Trefná a vtipná kniha přinášející pohled na dilemata dnešního manželství a mateřství, které v té či oné míře prožívá téměř každá matka na začátku jednadvacá-tého století.
 • Josef Fousek: Dobré jitro, člověče
  Úvahy, myšlenky, fejetony, básně a texty z pořadů nedělních Dobrých jiter Českého rozhlasu od nevyléčitelného romantika Josefa Fouska.
 • Michal Viewegh: Krátké pohádky pro unavené rodiče
  Tyto krátké pohádky nepohádky jsou určeny jak dětem, tak i dospělým, neboť autor je napsal tak, aby se nikdo nenudil.
 • Martina Formanová: Trojdílné plavky
  Manželka světoznámého režiséra Miloše Formana žije od poloviny devadesátých let v Americe. Při psaní své knihy se inspirovala americkými ženami a životem v současné Americe.
 • Povídky o ženách
  O ženách a jejich touhách píší autorky i autoři, jako Halina Pawlovská, Michal Viewegh, Petr Šabach, Iva Pekárková, Irena Dousková, Daniela Fischerová a další.
 • Alena Štroblová: První dámy
  Kniha První dámy jsou příběhy žen, osobností české politiky, kultury a ekonomiky, které něco dokázaly a šly svou vlastní cestou. Hovoří o svých láskách, nadějích, obětech, bolestech, snech… Tato kniha je o výjimečných ženách, které si právem zaslouží označení - První dámy.
 • J. R. R. Tolkien: Húrinovy děti
  Poprvé vychází další z Tolkienových příběhů. Húrinovy děti jsou tragickou pověstí o prokletí a zkáze rodu velkého lidského bojovníka z konce prvního věku Středozemě. Na této knize pracoval populární autor od mládí, po jeho smrti ji dokončil jeho syn.
 • Václav Klaus: Modrá, nikoli zelená planeta
  Václav Klaus v této knize veřejnosti předkládá své komplexní stanovisko k aktuální a tolik zjitřené debatě o životním prostředí o tzv. globálním oteplování. Text je psán živým a čtivým stylem, srozumitelným i laikovi a provází ho typický autorův humor a sarkasmus.
 • Tomáš Halík: Vzdáleným nablízku
  Toto dílo známého českého katolického kněze a profesora Karlovy Univerzity nabízí tvořivý a nevšední pohled na vztah náboženství, víry a spirituality ke kultuře a k světu, v němž žijeme.

Zpracovala Jarmila Mandžuková


Kalendář kulturních akcí

Pozvánka do Kamenného Újezdu
Neděle 23. prosince - Vánoční swingový večer

V sokolovně v Kamenném Újezdu od 19 hodin. Hraje Swing Trio Avalon a jeho hosté. Vstupné: 70 Kč.

Sobota 29. prosince - Zájezd do divadla Na Fidlovačce v Praze - Šumař na střeše

Informace pro přihlášené: odjezd od restaurace "U Kaštanu" v 9,45 hodin!

Připravujeme:

Pro velký zájem proběhne v únoru 2008 pokračovací kurz eukaustika - malování voskem. Mohou se zúčastnit i úplní začátečníci, pro které začne kurz o půl hodiny dříve.

 Plesová sezóna 2008
  Sobota 19. ledna - Myslivecký ples
  Sobota 26. ledna - Ples ODS
  Sobota  2. února - Obecní ples
  Sobota 16. února - Ples Sportovního klubu
  Pátek  22. února - Ples Angeles
  Pátek  7. března - Ples Bratří Zátků

INZERCE: Prodej textilu

Dne 19.12. od 9 do 15 hodin bude prodávat před parkovištěm "U Kaštanu" firma EVAKO, která je výrobcem ložních souprav a nabízí zboží výhradně od českých výrobců. Jsou to lůžkoviny krepové, bavlněné, flanelové. Sypky ušité na deky a polštáře, prostěradla froté a bavlněné z Jitexu Písek a Luka nad Jihlavou. Dále nabízíme domácí pantofle, froté osušky, ručníky, utěrky a jiné zboží za velmi výhodné ceny. Těšíme se na Vaši návštěvu.


INZERCE: Oznámení prodejny Centrum

Prodejna Centrum oznamuje prodejní dobu o vánočních svátcích:

  Sobota  22.12. 7-11   
  Neděle  23.   8-11
  Pondělí 24.   7-12
  Úterý  25.   Zavřeno
  Středa  26.   Zavřeno
  Čtvrtek 27.   7-18
  Pátek  28.   7-18
  Sobota  29.   7-11
  Neděle  30.   8-11
  Pondělí 31.   7-12
  Úterý  1.1.  Zavřeno

Přijmeme brigádnici. Tel. 387 250 213.

Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a těšíme se na Vaši návštěvu!


INZERCE: Hledá se kocourek

Hledá se zrzavý kocourek slyšící na jméno Zrzek. Tel. 723 528 871.


Tištěná verze distribuována dne 19.12.2007
Elektronická verze vyvěšena dne 20.12.2007