Obecní zpravodaj 5/2008

OBSAH


Ze zasedání zastupitelstva dne 6. a 12. května

Zastupitelé na svém zasedání dne 6. května mimo jiné schválili rozpočtovou změnu č. 2/2008, v níž především zohlednili nutné náklady na rekonstrukci kulturního domu a další změny v příjmech a výdajích rozpočtu. Byl schválen zhotovitel projektů komunikace v ulici Luční a chodníků v ulici Nádražní a v horní části tř.5.května.

Dne 12. května pak na 20. zasedání vybrali firmu k provedení výběrového řízení na dodavatele stavby "Posílení kanalizačních sběračů" - Stavební poradna, spol. s r.o. České Budějovice.

Do užšího výběru pak vybrali dvě firmy na provádění technického a investičního dozoru téže stavby.

Zdeněk PETR, starosta obce


Ze svazku obcí Blanský les - podhůří

Svazek obcí Blanský les - podhůří obdržel grant z Jihočeského kraje na pořízení laviček, odpadkových košů a zařízení dětských hřišť do členských obcí. Pro Včelnou se počítá s instalací těchto zařízení v hodnotě 124 tis. Kč, z nichž obec ze svého rozpočtu uhradí 45 tis. Kč.

Další aktivitou svazku obcí, jehož sídlo je ve Včelné, je zajištění odchytu toulavých psů a jejich umístění v zařízení na území svazku,

Zdeněk PETR, předseda svazku obcíZprávy z mateřské školy

22.4. jsme oslavili Den země a děti s učitelkami čistily okolní les od MŠ směrem k vodárně. Sesbírali jsme 3 pytle odpadů a pytel psích exkrementů. Neustále se potýkáme s nepořádkem v lese u vodárny, kde mládež dělá ohně a zůstává po nich stále více odpadů (rozbitá skla, lahve apod.).

Poděkování patří manželům Rožboudovým za hračky na pískoviště a panu Vlčkovi staršímu za prořez ovocných stromů na školní zahradě.

Miloslava Matějková, ředitelka MŠ


Pozoruhodný sportovní výsledek

Letošní první květnový den milovníci Kleti usilovali o titul Himálajský tygr. Titul si zaslouží jen ti borci, kteří v době od 7 do 16 hodin zdolají v trase pod lanovkou vrchol Kleti devětkrát. Tento obdivuhodný rekord zvládl i 67-letý František Petrouš ze Včelné. Gratulujeme! /převzato z regionálního tisku/


Kulturní a společenské akce

KVĚTEN

Pátek 16. května - Čaj o páté

Zpěvák Petr Dopita nám bude povídat o svém životě a o operních a muzikálových rolích. Kromě zpěvu se věnuje od svých 11 let hře na poněkud neobvyklý nástroj - kanadskou pilu. S pilou procestoval řadu zemí a je několikanásobným světovým vítězem ve hře na tento nástroj.

Zasedací místnost OÚ od 17 hodin.

Úterý 20. května - Zájezd pro starší generaci

Tento tradiční a oblíbený jednodenní zájezd každoročně pořádá sociální komise a tentokrát společně navštívíme zajímavá místa Týna nad Vltavou a Bechyně.

Odjezd od restaurace "U Kaštanu" v 8 hodin.

Sobota 24. května - návštěva ZOO v Praze

spojená s projížďkou lodí po Vltavě od Rašínova nábřeží do Tróje.

Cena (doprava, všechny vstupy): dospělí 560 Kč, děti do 15 let 250 Kč.

Odjezd: 6.15 hodin ze Včelné od restaurace "U Kaštanu",

návrat ve večerních hodinách

Informace pro přihlášené, zájezd je nutné uhradit co nejdříve!

ČERVEN

Neděle 22. června - Vítání léta

Odpoledne pro děti plné her a soutěží spojené s diskotékou.

Uvádí Josef "Pepa" Maxa. Areál SK Včelná od 14 hodin.

(Původně oznamované dětské odpoledne 7. června se nekoná)


INZERCE: Čistírna peří

Do naší obce přijede pojízdná čistírna peří, která provádí čištění peří, šití prošívaných dek a polštářů na počkání. Sypkovinu dodá firma. Pracovní doba: pátek 16. května od 13 do 19 hodin, SO-NE 17. a 18. května od 9 do 19 hodin. Stanoviště čistírny je před obecním úřadem.


INZERCE: Prodej textilu

Dne 19. května od 10 do 16 hodin prodává před restaurací U Kaštanu firma Evako, která je výrobcem ložních souprav a nabízí textilní a jiné zboží výhradně od českých výrobců. Upozorňujeme na velmi výhodné ceny a těšíme se na Vaši návštěvu.


INZERCE: Zámečnictví a kovářství U Rybů

Vyrobíme: Ploty, branky, brány, mříže, zábradlí,....a další

Tel.: 608 203 273, 607 101 352, 774 203 252, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Tištěná verze distribuována dne 15.5.2008
Elektronická verze vyvěšena dne 15.5.2008