Obecní zpravodaj 4/2009

OBSAH


Ze zasedání obecního zastupitelstva dne 6. dubna

Zastupitelé vyslechli zprávu o postupu prací na stavbě posílení kanalizace. Na této stavbě již bylo prostavěno 13 mil. Kč, z čehož je 11 mil. Kč čerpáno z účelového úvěru od Komerční banky. Stavba si vynutila neplánovanou přeložku části vodovodního řadu na tř.5.května.

Zastupitelé dále schválili tzv. "závěrečný účet" obce za rok 2008, výsledek hospodaření s vodohospodářským majetkem za rok 2008 s přebytkem 86 tis. Kč předložený firmou Vodovody a kanalizace Jižní Čechy a výsledek hospodaření v obecních lesích s přebytkem 7 tis. Kč předložený Lesní správou a pilou Kamenný Újezd.

Zastupitelé obdrželi návrh Koordinační dohody mezi Policií ČR a obcí, v níž mají možnost specifikovat konkrétní požadavky na spolupráci policie při zajištění místních záležitostí veřejného pořádku.

Z předložené zprávy o provozu výherních hracích přístrojů v obci vyplývá, že za rok 2008 bylo prosázeno ve třech hracích přístrojích 2,2 mil. Kč, výher bylo vyplaceno 1,2 mil. Kč a obec na poplatcích z hracích přístrojů získala 158 tis. Kč.

Zdeněk PETR, starosta obce


Hromadné sběry odpadů

Pouze pro občany s trvalým pobytem v obci. Zveřejněno pouze v tištěné verzi.


Humanitární sbírka textilu v Boršově

Ve dnech 23. a 24. dubna od 15 do 18 hodin a 25. dubna od 8 do 12 hodin se uskuteční v Boršově před farou sbírka:

– Letního a zimního oblečení (dámské, pánské,dětské)

– Lůžkovin, prostěradel, ručníků, utěrek, záclon, látek

– Peří, péřových a vatovaných přikrývek, polštářů a dek

– Domácí potřeby - nádobí bílé i černé, skleničky, vše jen funkční

Věci, které nám prosím nedávejte: elektrospotřebiče, ledničky, televize, nábytek, počítače, jízdní kola, lyže, dětské kočárky - ty se transportem znehodnotí.

Věci prosíme zabalené do igelitových pytlů či krabic, aby se nepoškodily transportem. Děkujeme za Vaši pomoc.Úhrada místních popatků

Někteří občané ještě neuhradili místní poplatky za psy a odpady, což měli učinit zpravidla do do 31. března. Jejich návštěvu na obecním úřadě proto očekáváme co nejdříve.Ze starých kronik

Dnešní článek ze včelenské kroniky pojednává o podnebné i ekonomické atmosféře krizového roku 1933.

"Celkem vzato, byl ten rok rokem suchým. Rozmohly se hojně myši a bylo jich mnoho. Lidi je otravovali, ale což to bylo platné, myší bylo pořád dost. Ovoce nebylo skoro žádné, houby také málo, ale polní plodiny byly, najmě jaře, protože na ně v létě párkrát zapršelo. Brambor také málo nebylo.

Hlad by z této úrody být nemusel, a přece je, protože si to nemají lidé zač koupit, a proto je lacino. Nejvíc 'spadlo' z masa. Napřed stál 1 kg 12 Kč, potom 11 atd. a dnes co toto píšu stojí již jenom 7 Kč.

Živobytí je dost, ani prodat se to nemůže, musí se to dávat lacino, a ani lacino se to prodat nemůže. Prosím vás, uznejte sami. Když nevyděláte ani 1 korunu, tak kdyby to bylo za půl, tak si to přeci koupit nemůžete. To je nyní zlá doba. Schází všemu konsument a ten není, vlastně je, ale nemá výdělek. Následkem toho hynou výdělky všechny. A kdyby bylo jen polovic lidí, tak by za chvíli zase neměli co dělat. Stroje by zase toho naflákaly a zase by se to nemohlo odbýt. Tak konsumenti být musí a musí mít výdělky, aby mohli vyrobené zboží zkonzumovat. Stroje jenom vyrábí, ale nekonzumují. Jo, kdyby se tak našel stroj, který by také konzumoval, kupoval, to by se potom svět obešel bez lidí. Ale takhle?"

Připravil Antonín Krajčír, kronikář obcePoděkování SK Včelná

SK Včelná, oddíl volejbalu žen, děkuje všem sponzorům maškarního plesu. Dále děkujeme všem maskám, které se zúčastnily v hojném počtu. Výtěžek bude použit na výstavbu venkovního volejbalového hřiště.Kalendář kulturních akcí

DUBEN

Sobota 18. dubna - Avizované divadelní představení se nekoná!

Středa 22. dubna - Senior klub Včelná zve seniory na posezení při harmonice v hostinci "U Petrů" od 18 hodin.

Pátek 24. dubna - Horečka páteční noci 15.

Taneční zábava v Kulturním domě od 19 do 02 hodin.

CO VÁS ČEKÁ:

• hudbu šedesátých - současných let opět zahraje skvělá kapela BRAKE BAND

• doprovodný program - profesionální exhibice bojových umění TAEKWONDO

• dvě soutěže o ceny, bohatá tombola, průvodce večerem

Vstupné: 100,- Kč, vstupenky v předprodeji od 4. dubna 2009 ve Včelné (hostinec U Petrů, třída 5. května - denně od 11:00 do 22:00). Vstupenky jsou k dostání v předprodeji, v den konání na místě v KD Včelná, nebo na telefonech 736 520 742, 606 273 121.

Nově můžete navštívit vlastní webové stránky www.horecka.estranky.cz, kde naleznete i fotogalerii z poslední zábavy. Srdečně Vás zveme na jubilejní 15. Horečku, kde svůj svátek mohou oslavit i všichni Jirkové. (oblečení: neformální)

KVĚTEN

Čtvrtek 7. - neděle 17. května - Výstava akademického malíře Miroslava Konráda a Petra Schela

Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 7. května od 18 hodin.

Výstava bude otevřena 8., 9. a 10. května od 10 do 18 hodin, 11., 12., 13., 14. a 15. května od 12 do 18 hodin a 16. a 17. května od 10 do 18 hodin.

Středa 13. května - Jednodenní výlet pro seniory do Plzně

Tradiční výlet včelenských seniorů nás tentokrát zavede do Plzně a na zámek Kozel.

Zájemci se mohou hlásit již nyní na telefonním čísle 774 900 228 - paní Jana Petrová.

Připravujeme:
30. května - Seminář o využití internetu v podnikání
(ve spolupráci s Jihočeskou asociací podnikatelek a manažerek)
Sobota 13. června - Kurz řemesel - ručně vyráběné šperky z korálků
Neděle 21. června: Zájezd do ZOO Jihlava a Vodního ráje

Dopoledne návštěva ZOO a odpoledne možná návštěva Vodního ráje - venkovní areál, který tvoří bazény a řada atrakcí - tobogán, dvojskluzavka, divoká řeka, perličková lůžka, stěnové masážní trysky...

Ceny (doprava a vstupy) pro děti do 15 let budou z větší části hrazeny z dotace, kterou jsme obdrželi z krajského úřadu.

Na kurz řemesel a zájezd do Jihlavy je nutné přihlásit se co nejdříve.


INZERCE: Prodej balkonových rostlin

Prodej balkonových rostlin od 14. dubna, PO-PÁ 15-18 hodin

Radek Zakostelecký, Luční 431, Křemže, tel.:774 551 965

www.webareal.cz/kvetyzlucni


INZERCE: Prodej dveří a sekačky

Prodám dveře vchodové plastové bílé a hnědé vč. rámu.

PC 9 a 22 tis. Kč, nyní 4800 a 8000 Kč. Dále plastová okna bílá, dvoukřídlá 150x120 cm a různá jednokřídlá. Vše nové z neuskutečněné stavby. Dopravu zajistím zdarma. Tel.: 777 106 709.

Prodám elektrickou sekačku: 40 cm nůž, 50 l koš. Levně.

Tel. 387 250 370.


INZERCE: Kominictví

Kominictví Miroslav Jung České Budějovice nabízí čištění, kontroly a opravy komínů a komínových lávek a montáž komínových lávek Bramac.

Tel. 608 043 563.


INZERCE: Pojízdní čistírna peří

Pojízdná čistírna peří bude od 7. do 10. května vždy od 9 do 18 hodin nabízet před obecním úřadem čištění peří, šití prošívaných dek a polštářů na počkání. Sypkovinu dodá firma.


Tištěná verze distribuována dne 15.4.2009
Elektronická verze vyvěšena dne 16.4.2009