Vytisknout tuto stránku

Obecní zpravodaj 5/2011

OBSAH


Ze zasedání obecního zastupitelstva

Zastupitelé na svém 7. zasedání dne 9. května vyslechli zprávu o daňových příjmech obce a plnění rozpočtu k 30.4.2011. Rozpočtové příjmy jsou plněny na 42 % a výdaje na 34 %. Starosta též informoval o předběžném výsledku výběrové komise k výběru dodavatele Bezdrátového místního informačního systému. Zastupitelé požadují předložit prověření referencí u dvou firem s nejnižší nabídkou s tím, že dodavatel bude schválen na příštím zastupitelstvu.

Zastupitelům byla předložena zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce za rok 2010, které provedl Krajský úřad Jihočeského kraje. V závěru zprávy se uvádí, že nebyly zjištěny chyby a nedostatky.

Starosta též informoval o podání žádosti na proplacení dotace na zpracování návrhu územního plánu obce ve výši 516 tis. Kč.


Změna jízdního řádu MHD č. 7

V příloze tohoto zpravodaje naleznete informační leták Dopravního podniku ke změně tras autobusů MHD v Českých Budějovicích a nový jízdní řád autobusu č. 7 od 12.6.2011. "Sedmička" sice nemění trasu ani počet spojů za den, ale jízdní řád se mění podstatně. Další výtisky jízdního řádu jsou zdarma k vyzvednutí ve vestibulu obecního úřadu.


Z obecních kronik

Článek z roku 1929 popisuje tehdejší nehody na obecních komunikacích.

"Na té naši silnici přes Včelnou vedoucí je velká frekvence a také se tu často něco přihodí. Někdy je to hodně vážné, jindy to přejde jen vzrušením. Vždy a u všeho je vždy zběh lidí. Tak jsme tu měli letos po obou stranách silnice navezených hromádek hlinitého písku a mezi tím hromádky "šudru", štěrku, proto že se bude válcovat silnice a bylo v tom těžko chodit a jezdit ještě hůře. Ve žních sváželi lidi svou ourodičku z polí a taková forka když jede potřebuje místo. Tu zas jede auto, tam jiný vůz třeba s cihlama, k tomu po stranách ty hromádky připravení k tomu válcování a tu není divu když do sebe dva trknou.

Tak dne 9 srpna jela Petrová a kravama s naloženou forkou ovsa z pole. Proti ní jel četnický strážmistr na motorce od Budějovic. Petrová zajela až skoro na hromádku a četník rovnou do krav. Krávě urazil jeden roh a více se nic vážnějšího nestalo. Zanechav adresu odjel a tuhle 12. prosince bylo z toho v místě soudní vyšetřování u Homolků.

Tuhle zase ku konci prosince jelo auto a nyní jak už je tak ta silnice zválcovaná a na ní napadlý sníh a umrzlý, tak to bylo hladké že se udržet nemohl a přerazil oboje závory, neboť je to z vršku a hlídače kus uhodil do nohy a ruky. Jen auto přejelo a vlak tady. Být to o minutu později, neštěstí hotové. V tom místě už se stalo mnoho neštěstí.

Na dráze je to samé. Tam se stane často také něco. Tuhle 25. listopadu se nechal přeject od vlaku Hála z Poříčí, naproti "Sokolovu". Byl mladý, svobodný, měl macechu, byl bez zaměstnání a tak tedy pod vlak. Našel ho hlídač trati, odvezli vlakem do nemocnice ale živý už se tam nedostal. Potom jej přivezli sem pohřbít. Inu, různé věci se dějí."

Připravil Antonín Krajčír, kronikář obce


Zprávičky z mateřské školy

  • děti z 2. třídy navštívily dopravní hřiště v Č.Budějovicích, kde příjemně a poučně prožily dopoledne.
  • 29.4. si nejstarší děti popovídaly o naší planetě Zemi a souhvězdích v planetáriu českobudějovické hvězdárny.
  • 30.4. s krátkým programem básniček a písniček přivítaly naše děti nové občánky na Včelné.
  • 12.5. proběhlo ve škole "tvořivé dopoledne" se zástupci MODRÉ PYRAMIDY.
  • 19.5. děti obou tříd navštíví ateliér pana Rožbouda.
  • 20.5. půjdou děti z 2. třídy na poznávací pěší výlet lesem, obohacený o prohlídku zahradního rybníka u Masáků.
  • 23.5. si děti prohlédnou líheň bažantích kuřat a kachňat na Zavadilce v Českých Budějovicích.

O pěkné zážitky z představení nás obohatil p. K. Daňhel, stínohra divadelní společnosti MÁMA A TÁTA a společnost OKÝNKO s pohádkou "O mlynářce".

Dne 10.5.2011 se v MŠ konala schůzka rodičů, na které byly podány podrobné informace o fungování mateřské školy, o organizačních a vzdělávacích požadavcích vyplývajících ze "Školního vzdělávacího programu", o hospodaření s finančními prostředky a dary od rodičů a o pestrosti a kvalitě jídel ze školní stravovny. Dále se hovořilo o možném zřízení webových stránek školy a o některých připravovaných akcích pro děti z MŠ.

Dana Růžičková, ředitelka mateřské školy


Umístění doručovacích schránek

Vzhledem k tomu, že došlo ke kousnutí doručovatele psem při vkládání tiskoviny do domovní schránky, upozorňujeme na nevhodné umístění některých schránek až za brankou na pozemku majitele. Má-li majitel hlídacího psa, není doručování bezpečné.


Kulturní a společenské akce

KVĚTEN

Středa 25. května - jednodenní zájezd

Tradiční výlet včelenských seniorů do malebných míst jižních Čech, tentokrát do Prachatic a okolí. Účastnický poplatek za osobu je 150 Kč.

Odjezd od restaurace "U Kaštanu" v 7.30 hodin.

Sobota 28. května - Dětský den

Zveme všechny děti i rodiče na odpoledne plné soutěží a her, se zábavným programem a diskotékou vystoupí populární Standa Drobek a připravena bude i tvůrčí dílna s Martinou.

V případě příznivého počasí se sejdeme v areálu SK Včelná ve 14 hodin, bude-li pršet, začínáme v 15 hodin v kulturním domě.

Pořádá kulturní a sportovní komise.

ČERVEN

Středa 8. června - Čaj o páté s Františkem Šestákem

Milým hostem bude cyklistický dobrodruh a cestovatel František Šesták z Blatné, který nám bude vyprávět o své cestě od Baltu k Jadranu po trase "Železné opony". Závěrem besedy společně pokřtíme knihu Na kole napříč Amerikou, kterou náš host vydal v dubnu letošního roku.

Zasedací místnost od 17 hodin

Sobota 18. června - zájezd do Plzně - ZOO, DINO park a muzeum Techmánie

Program: návštěva ZOO a DINO parku (možnost shlédnutí krátkého filmu v 3D projekci) - na rozloze 3 ha jsou zobrazeny scény ze života druhohorních zvířat, která naší zemi obývala před více než 65 miliony lety. TECHMÁNIE - zde naleznete odpovědi na otázky, například co se s vámi stane, když "okusíte" 200 000 voltů nebo jak zažít viditelný projev neviditelného. Zahrát si můžete například i na moderátora a zkusit jaké to je, když slyšíte vaši zpožděnou řeč.

Cena - doprava a všechny vstupy: dospělí 670 Kč, děti do 15 let 230 Kč (cena pro děti je spolufinancována z grantu Jihočeského kraje).

Na tento zájezd jsou ještě volná místa!

Zájezd je nutné uhradit do konce května!

Jarmila Mandžuková


INZERCE: Prodejna potravin DIPA s.r.o. FLOP Včelná

přijme brigádnici na léto a víkendy. K doptání v prodejně.


INZERCE: Prodejna CENTRUM

Ve smíšené prodejně CENTRUM Včelná zahájen dětský bazar. Prodej i příjem použitého zboží.


INZERCE: Jarní výprodej ekobriket

Využijte Akční nabídky - DŘEVĚNÉ EKOBRIKETY od 400,-/metrák.

Nabízíme Vám:

– ekobrikety (různé druhy)

– pelety

– grilovací dřevěné uhlí - v AKCI!

– třísky a podpalovače

Dle počtu odebraných palet - možnost dopravy ZDARMA!

Nová prodejna v Č.B. na Dlouhé Louce vedle Kauflandu.

Ekopalivo Bohemia s.r.o.

Briketárna Větřní u Č. Krumlova

Tel: + 420 380 733 733 www.ekopalivo.cz


INZERCE: Prodej domu

Prodáme jednoposchoďový řadový RD ve Včelné, Dlouhá 450. Dům má 1+5 místností, celková obytná plocha je 100 m2.

Dále je v domě: garáž, kotelna, prádelna a sklep pod 1/3 domu. Topení plynové + krbová kamna. Ohřev vody el. bojlerem. Zahrada 100 m2, předzahrádka. Cena dohodou.

Další informace na tel. 387 251 136, večer!


INZERCE: Hlídání dětí

Hledáme starší paní na hlídání dvouletého chlapečka. Hlídání denně d 7:00 hod. do 12:30 hod. (lichý týden) a od 11:30 hod. do 17:00 hod. (sudý týden), od září 2011 do června 2012.

Odměna 5.000 Kč/měsíc. Tel. 773 654 746, Vychytilová Z., Včelná.


Tištěná verze distribuována dne 18.5.2011
Elektronická verze vyvěšena dne 17.5.2011