Vytisknout tuto stránku

Obecní zpravodaj 8/2012

OBSAH


Ze zasedání obecního zastupitelstva

Zastupitelé na svém zasedání dne 2. července vyhodnotili anketu o zřízení sběrného dvora u obecního úřadu ve Witthanově ulici: celkový počet hlasů 121 pro, 110 proti. Vzhledem k množství nesouhlasných reakcí zastupitelé od umístění sběrného dvora v této lokalitě upustili.

Na zasedání dne 30. července zastupitelé schválili Územní studii (zastavovací plán) na lokalitu pod tratí - Dlouhé role II. Dále schválili dodavatele podlahových krytin do rekonstruované budovy MŠ Včelná - firmu Koberce Strnad Lišov.

Starosta informoval o jednání se správcem kanalizace ČEVAK a projekční kanceláří Ekoeko České Budějovice o řešení problémového odtoku povrchových vod při přívalových deštích v některých částech obce. Projekční kancelář zpracuje návrhy řešení.

Dále starosta informoval o postupu prací na rekonstrukci budovy MŠ Včelná a stále pokračujících pracích na uvedení do původního stavu pozemků dotčených pokládkou optického kabelu, kterou prováděla firma Vegacom. Dokončení úprav se očekává do 23. srpna.

Zdeněk PETR, starosta obce


Dodatečný zápis do mateřské školy

Ředitelství Mateřské školy Včelná oznamuje, že ve dnech 16.8. - 13.9. proběhne 2. kolo přijímacího řízení do Mateřské školy ve Včelné.

Rodiče, kteří mají zájem o umístění svého dítěte /dětí/ v MŠ Včelná, si mohou "Žádost o přijetí" vyzvednout přímo v mateřské škole u p. ředitelky -boční vchod vlevo z rampy, a to ve dnech 16. a 17. srpna od 13,00 do 16,00 hodin. Lze se i telefonicky domluvit na tel.: 731 561 815.

Ředitelství MŠ Včelná upozorňuje všechny rodiče, jejichž děti již MŠ navštěvují, že provoz 1. a 2. třídy bude opět zahájen v pondělí 3. září 2012.

Bc. Dana Růžičková, ředitelka školy


Volby 2012

Obec Včelná hledá členy okrskových volebních komisí pro volby do zastupitelstev krajů ve dnech 12. a 13. října 2012.

Volební komise zajišťuje hlasování a dohlíží na jeho průběh, sčítá hlasy a vyhotovuje zápis o výsledku. Členové komise musí být občané ČR starší 18 let.

V případě zájmu prosím kontaktujte OÚ Včelná tel.: 387 250 223, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Připravované kulturní akce

Pátek 28. září - sobota 6. října 2012 - Ledové království Grónsko - Výstava fotografií

Drsná, ale kouzelná příroda, bohatá historie a kultura s vazbou na Českou republiku. To vše je Grónsko - největší ostrov světa. Zveme vás na výstavu fotografií Aleny a Jaroslava Klempířových s bohatým doprovodným programem.

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 28. září v 17 hodin.

Pátek 5. října - Zájezd do lázní Bad Füssing - večerní koupání

Prodlužte si léto koupáním ve vnitřních a venkovních bazénech termálních lázní Bad Füssing. Výhodou večerního koupání je menší návštěvnost a volnější kapacita lázní.

Odjezd okolo 12. hodiny ze Včelné od restaurace "U Kaštanu" - bude ještě upřesněno.

Cena 600 Kč (doprava, vstupné, pojištění léčebných výloh). Pokud máte sjednané pojištění léčebných výloh, cena zájezdu je 585 Kč.

Na zájezd se můžete přihlásit již nyní!

Neděle 14. října - Muzikál AIDA - Hudební divadlo Karlín v Praze

Muzikál AIDA skladatele Eltona Johna a libretisty Tima Rice se řadí k úspěšným světovým muzikálům, který získal řadu prestižních cen. Příběh je inspirován stejnojmennou operou Giuseppe Verdiho a česká premiéra muzikálu proběhne začátkem října.

Obsazení: Dasha, Kamila Nývltová, Lucie Bílá, Václav Noid Bárta, Marián Vojtko, Jiří Korn a další. Odjezd v 9.45 hodin ze Včelné od restaurace "U Kaštanu", představení začíná v 15 hodin. Cena: 690 Kč (doprava + vstupenka na II. balkon střed do 2. a 3. řady )

V případě zájmu je nutné přihlásit se do konce srpna!

Jarmila Mandžuková, místostarostka


INZERCE: Prodej štípaného palivového dřeva

Pila Opalice - Pavel Johaník, tel. 603 487 514

Opalice 14 u Kamenného Újezda, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


INZERCE: Kominictví Miroslav Jung České Budějovice

Provádíme kontroly a čištění komínů, i plynových. Telefon: 608 043 563.


INZERCE: Prodám dětské kolo 24"

pro věk 8-11 let za 1500 Kč. Tel. 773 047 349.


INZERCE: Pizzerie Bohemia Boršov nad Vltavou

Každý den Vám přivezeme teplé pokrmy až na Váš stůl!

Pizza průměr 30 cm (79 - 99 Kč) – Těstoviny – Saláty

Provoz Po-Pá 14-22 hodin, So+Ne: 11-22 hodin

Rozvoz zdarma: Včelná, Boršov, Kamenný Újezd, Rožnov.

Objednávejte na tel. čísle 721 116 055.


Tištěná verze distribuována dne 10.-14.8.2012
Elektronická verze vyvěšena dne 13.8.2012