Obecní zpravodaj 12/2013

OBSAH


Ze zasedání obecního zastupitelstva dne 9. prosince

Zastupitelstvo obce schválilo rozpočet obce na rok 2014 jako schodkový s příjmy 14.519.000 Kč a výdaji 20.552.000 Kč. Rozdíl mezi příjmy a výdaji a splátky půjček 350.000 Kč budou hrazeny ze zůstatku hospodaření minulých let.

Zprávu o plnění letošního rozpočtu obce k 30.11.2013 podal starosta obce. Z připravovaných investičních akcí na rok 2014: kanalizace a vodovod Čtyři chalupy (připravuje se i žádost o dotaci na tuto stavbu), propojka kanalizace podél trati v Lesní kolonii, vynucenou stavbou bude přeložka plynovodu z kanalizační šachty, na níž se obec bude podílet 0,5 mil. Kč.

Prováděná oprava chodníku na tř. 5. května mezi ulicemi Jiráskova a Sokolovského byla z důvodu špatného počasí přerušena u ulice Witthanova. Zbytek k ulici Sokolovského bude proveden do 30.4.2014

Zastupitelstvo vyslechlo zprávu o dokončování nového ZTV pro 30 rodinných domů v lokalitě pod tratí a schválilo převod vybudovaných komunikací a dalších inženýrských sítí od soukromého investora na obec.

Zastupitelé schválili žádost o grant na kulturní akce na rok 2014 od Jihočeského kraje.

Byla novelizována vyhláška o místních poplatcích s tím, že výše poplatků 600 Kč na osobu za odpady a 150 Kč, resp. 70 Kč u důchodců za psa se nemění. Změny nastaly v možnostech osvobození od poplatků a budou podrobně rozepsány v lednovém zpravodaji. Uvítáme, pokud hrazení místních poplatků na rok 2014 budete provádět až po vydání lednového zpravodaje obce, kde uvedeme podrobnější informace.

Všem našim občanům přeji krásné prožití svátků vánočních
a do nového roku hodně pohody a hlavně pevné zdraví

Zdeněk PETR, starosta obce


Co s vánočními stromky po vánocích

Až vánoční stromky v domácnostech doslouží, bude je možno odkládat na ohraničené místo, kde stává kontejner na trávu za kulturním domem.

Tímto opatřením chceme předejít vyhazování stromků ke kontejnerům na papír či na jiná nevhodná místa.


Zprávičky z mateřské školy

Konec roku je vždy spojen s pořádáním různých akcí a ani naše mateřská škola není stranou. Se svým programem vystoupily děti na "setkání seniorů" v Kulturním domě a zazpívaly několik známých koled při rozsvícení vánočního stromu. Tímto bych chtěla poděkovat panu Hromadovi, vedoucímu restaurace U Kaštanu, kde bylo pro děti připraveno pohoštění s teplým čajem.

V předvánočním období také probíhají ve všech třídách MŠ besídky, spojené s posezením rodičů s dětmi u stromku a různá představení s vánoční tematikou.

Závěr roku je zároveň příležitostí k poděkování všem, kdo s naší mateřskou školou spolupracují, především Obecnímu úřadu ve Včelné, rodičům, kteří nám přinášejí dary ve formě spotřebního materiálu, jako je kreslící papír, lepidla, pastelky apod. Děkuji paní Rezkové, která nám věnovala polštářky pro tvořivé činnosti, a také dvěma mladým mužům, Michalu Tomsovi a Zdeňku Wimerovi, za ručně vyrobené postavičky čerta a Mikuláše.

Ráda bych touto cestou popřála všem občanům Včelné, rodičům i dětem a celému kolektivu mateřské školy příjemné prožití vánočních svátků, pohodu, zdraví a mnoho osobních i pracovních úspěchů v roce 2014.

Dana Růžičková, ředitelka školy


Ohlédnutí za Mikulášským během

V neděli 1. prosince 2013 se uskutečnil 12. ročník Mikulášského běhu, který připravil místní Atletický klub Včelná. Zúčastnilo se 194 závodníků, z toho 100 dospělých a 94 dětí. Závodilo se ve 27 kategoriích na tratích 50 m, 100 m, 300 m, 800 m, 2 200 m a 5 400 m hlavního závodu.

Závody provázelo dobré počasí a příjemná atmosféra. Mikuláš s andělem rozdávali všem účastníkům běhů sladkou odměnu, čokoládového nebo perníkového Mikuláše. Prvním třem závodníkům v jednotlivých kategoriích předal Mikuláš při vyhlášení výsledků 81 hodnotných cen.

Pořadatelé děkují Obecnímu úřadu Včelná za finanční příspěvek a tisk diplomů, startovních čísel, listin a propozic běhů. Velice děkujeme předsedovi oddílu kopané p. J. Šlincovi za obětavou spolupráci a výborně připravené zázemí v budově SK Včelná.

Zdeněk Mikšovský


Jízdní řády autobusů a vlaků na rok 2014

Jízdní řád autobusu MHD č. 7 se na rok 2014 nemění. Ve vestibulu obecního úřadu je si možné vyzvednout jízdní řády s aktualizovaným seznamem dní prázdninového provozu. Aktualizovaný jízdní řád linkových autobusů a vlaků bude k dispozici od 23. prosince.


Prodej kalendáře obce na rok 2014 Kalendář obce 2014

Na obecním úřadě, v drogerii Centrum a hostinci U Petrů je možno zakoupit měsíční kalendář s historickými pohlednicemi obce na rok 2014.

Pohlednice s oboustranným tiskem jsou odstřižitelné a použitelné k zaslání poštou.

Kalendář je možno použít jako stolní či závěsný. Rozměry 15 x 17 cm. Cena 50 Kč.Plesová sezóna v Kulturním domě

Leden
   Sobota 18.1. - Ples Mysliveckého sdružení Planá

Únor
   Sobota  8.2. - Ples Atletického klubu Včelná
   Pátek  14.2. - Ples obce Včelná

Březen
   Sobota  1.3. - Ples ODS
   Pátek   7.3. - Maškarní ples SK Včelná

Kulturní a společenské akce

Leden

Úterý 14. ledna 2014 - "Čaj o páté" - Cestopisná ochutnávka kávy a čajů z Vietnamu.

Zveme vás na přednášku pana ing. Zdeňka Nepustila "Na skok do Vietnamu za přírodou, čajem, kávou a lidmi". Zajímavé vyprávění bude proložené promítáním fotografií a degustací čerstvých vietnamských čajů a kávy, které si budete moci rovněž zakoupit.

Zasedací místnost OÚ od 17 hodin.

Čtvrtek 30. ledna - Divadelní přestavení "Jo, není to jednoduché"

Pochmurné zimní období nám zpříjemní herci divadelního souboru J. K. Tyla z Českých Budějovic. V jejich podání zhlédneme francouzskou konverzační komedii o vysokoškolském profesorovi, jenž se ve snaze neprozradit vztah se svou studentkou zamotal do pavučiny svých lží.

Autor Jean-Claude Islert pro hru zvolil motto: Čím je muž starší, tím mladší je jeho druhá žena.

Vstupné: 100 Kč, snížené vstupné pro seniory 60 Kč.

Kulturní dům od 19.30 hodin.

Poděkování

Obecní úřad touto cestou děkuje panu Vladimíru Hromadovi, majiteli restaurace "U Kaštanu", za zajištění občerstvení při příležitosti rozsvícení vánočního stromu.

Jarmila Mandžuková, místostarostka


INZERCE: Pozvánka na Silvestra do restaurace U Kaštanu

Byl zahájen prodej místenek na Silvestra v restauraci "U Kaštanu". V ceně místenky 390 Kč jsou dvě večeře (tatarský biftek, velký mix gril, steak z lososa na grilu, česneková polévka, guláš, řízek, utopenec... ). Během celého večera bude hrát skupina MAXA-BAND. Prodej místenek přímo v restauraci nebo na telefonu 777 735 314.


INZERCE: Nabídka práce Dopravní stavby HP Bohemia

Dopravní stavby HP Bohemia s.r.o., se sídlem v Boršově nad Vltavou hledá do pracovního poměru zaměstnance se zařazením skladník, správce areálu, nákupčí. Pracovní doba na 4 - 6 hodin denně. Vhodné pro aktivního důchodce. Požadavky: řidičský průkaz sk. B, časová flexibilita, bydliště v blízkém okolí. Nástup: leden - březen 2014.

Kontakt: Roman Zajíček, výrobní ředitel, tel.: 606 765 145.


INZERCE: Nabídka práce pošta Boršov

Pošta Boršov nad Vltavou hledá doručovatele novin - ranní roznos do 7,30 h, pondělí až sobota, 1-2 hodiny denně. Vhodné i pro studenty či důchodce. Jedná se o spodní část včelné od restaurace U Kaštanu. Nástup možný ihned nebo dle dohody. Bližší informace na tel. 387 250 336.


INZERCE: Potraviny DIPA Včelná FLOP informují

Vánoční otevírací doba:

23.12. … 7-18

24.12. … 7-11

25.12. … Zavřeno

26.12. … Zavřeno

27.12. … 7-18

28.12. … 7-11

29.12. … 8-11

30.12. … 7-18

31.12. … 7-11

1.1.14 … Zavřeno

Přijímáme vánoční objednávky do 19. prosince.

Sháníme výpomoc na prodejnu potravin Včelná, PO-ST-PÁ od 14 do 18 hodin. Bližší informace na prodejně.

Přejeme našim zákazníkům příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví a štěstí do nového roku.


INZERCE: Prodejna CENTRUM

Nabízíme mimo jiné sortiment - krmení pro domácí mazlíčky, kuchyňku, hnojiva, galanterii, pletací příze, gumové ubrusy, hračky, deníky, časopisy, DVD, CD, pohledy, kalendáře, vonné olejíčky, velký výběr svíček. Vánoční hvězdy živé, umělé stromky.

Papírnictví, punčochové zboží, prádlo - tílka, kalhotky, slipy apod.

Široký sortiment dárkového, dekoračního zboží a vánočních potřeb - stuhy, balicí materiál, prskavky, háčky a jiné přízdoby.

NOVINKA - možnost platit kartou.

Nabízíme nákup dárků na poslední chvíli až do 24.12.2113 do 11 hodin.

Děkujeme za Vaši návštěvu a přejeme všem zákazníkům příjemné prožití svátků vánočních a hodně zdraví a štěstí v novém roce!


Tištěná verze distribuována dne 18.12.2013
Elektronická verze vyvěšena dne 18.12.2013