Obecní zpravodaj 10/2014

OBSAH


Vážení spoluobčané,

všem Vám voličům, kteří jste se aktivně zapojili do rozhodování o budoucnosti obce, děkuji za účast. Je před námi začátek dalšího čtyřletého funkčního období, kdy do zastupitelstva obce bylo zvoleno šest nových členů a tři dosavadní opět mandát obhájili. Přeji nám všem, aby v zastupitelstvu nadále panovala pracovní soudržná atmosféra, která povede k jedinému cíli, a to ke spokojenosti občanů.

Ing. Jarmila Mandžuková, místostarostka obce


Výsledky voleb do zastupitelstva obce

Voleb konaných ve dnech 10. - 11. října 2014 se zúčastnilo 717 ze 1418 zapsaných voličů, což znamená volební účast 50,56 %.

Počty získaných hlasů a mandátů jednotlivými volebními stranami:
Sdružení nezávislých kandidátů Včelná   hlasů 3349   mandátů 5
NAŠE VČELNÁ                   2251        4
Komunistická strana Čech a Moravy         364        -
Občanská demokratická strana           107        -

Zvolení zastupitelé za SNK Včelná:
1. Ing. Jarmila Mandžukova   (470 hlasů)
2. Roman Zajíček        (369 hlasů)
3. Ing. Karel Pokorný      (372 hlasů)
4. Petr Průša          (347 hlasů)
5. Michal Šlinc         (370 hlasů)

Zvolení zastupitelé za Naše Včelná:
1. Mgr. Kamil Feitl       (301 hlasů)
2. Miroslava Stránská      (249 hlasů)
3. Ing. Stanislav Pražák    (270 hlasů)
4. Ing. Alice Nejedlá      (261 hlasů) 

Detailnější informace o volebních výsledcích naleznete na serveru www.volby.cz, na titulní stránce www.vcelna.cz, či ve vývěskách obecního úřadu.

Pozvánka na ustavující zasedání obecního zastupitelstva, kde proběhne volba starosty, místostarosty a předsedů výborů, bude vyvěšena na úřední desce a webových stránkách obce.


Ze zasedání obecního zastupitelstva dne 6. října

Místostarostka informovala o vyúčtování nákladů na chodník pod tratí vybudovaný obcí Boršov nad Vltavou. Obec Včelná uhradí polovinu nákladů, což činí 345.419,50 Kč. Nová příjezdová zastávka MHD bude do majetku obce Včelná převedena bezplatně.

Dále místostarostka informovala o plánované úpravě funkčnosti retenční nádrže u bytového domu na Dlouhých rolích do podoby tzv. suchého poldru, který se bude plnit pouze za velkých dešťů.

Dokončena byla částečná oprava přídlažby na místních komunikacích a oprava komunikace k Čepru.

Zastupitelstvo schválilo Plán financování obnovy vodovodu a kanalizace na období 2014-2023 a dále finanční podporu tradičního Mikulášského běhu 2014 do výše 4 tisíc korun.

Ing. Jarmila Mandžuková, místostarostka


Kulturní a společenské akce

Říjen

Středa 22. října - Setkání s Bárou Štěpánovou

Zveme vás na setkání se známou herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Bárou Štěpánovou. Dozvíme se o jejích hereckých začátcích, o účinkování v Divadle Semafor a působení v televizi. Svoje povídání doprovodí zpěvem.

Kulturní dům od 18 hodin. Vstupné dobrovolné

Listopad

Sobota 1. listopadu - Halloweenské setkání strašidýlek

Ve spolupráci se společností ViTo pořádáme pro děti halloweenské setkání strašidýlek se soutěžemi, výtvarnou dílnou a malováním na obličej. Strašidelný rej hudebně doprovází DJ Pavel Velek. Těšíme se na vaše masky!

Kulturní dům od 14 do 16 hodin

Vstupné dobrovolné

Sobota 1. listopadu - Dušičkový rej

Strašidla, obludy a jinou havěť zveme na dušičkový rej, který se koná v kulturním domě od 20 hodin. Večerem s bohatou tombolou provází skupina "Pěšáci" z Borovan. Skvělou zábavu slibuje pořádající společnost ViTo a uskupení Naše Včelná.

Vstupné: 100 Kč

Předprodej: 90 Kč v hostinci "U Petrů"

Neděle 30. listopadu - Kurz řemesel - vánoční dekorace

Chcete si vyrobit adventní věnec či jinou vánoční dekoraci a nevíte si s tím rady? Právě pro vás je připraven oblíbený kurz zkušené lektorky paní Petry Baštýřové z Borovan. Můžete si s sebou přinést větvičky chvojí a stálezelených dřevin, ostatní materiál bude k dispozici. Každý účastník kurzu obdrží příspěvek ve výši 100 Kč na jeden výrobek, ostatní náklady uhradí lektorce kurzu. Na kurz je nutné se předem přihlásit.

Kulturní dům od 14 hodin, v případě zájmu další kurz začne v 15.30 h.

Fitness dance - taneční fitness program

Každý čtvrtek probíhá v kulturním domě kurz fitness dance se zkušenou lektorkou Markétou Elichovou. Dopřejte svému tělu nejen fitness pohyb, ale i nezbytnou relaxaci. Cena jedné hodiny je 50 Kč.

Kulturní dům od 17 do 18 hodin

Jarmila Mandžuková, místostarostka


Prodej kalendáře obce na rok 2015

Kalendář obce na rok 2015 s názvem "Pohledy do současnosti" je možno zakoupit za 50 Kč na OÚ Včelná, v prodejně Centrum a hostinci U Petrů.

Jedná se o stolní měsíční kalendář s vystřihnutelnými pohlednicemi.


Sprejerství

Policie ČR, Jihočeský vodárenský svaz a obec Včelná žádají občany o podání informací o možných pachatelích sprejerství na budovách a zastávkách.

Jde zřejmě o dvě skupiny. Jedna se podpisuje obrazem žabáka, který se ve Včelné objevil na zastávce MHD Jiráskova a na budově vodárny. Tento podpis se objevuje i v mnoha okolních obcích. Sprejeři poškozují opakovaně budovy, ničí oplocení a působí značné škody.

Druhá skupina 'ostrých hochů' je zřejmě z Kamenného Újezdu a podpisuje se rádoby anglickými výrazy "K.Ú. DOGZ aka KINGZ" čili "Kameňácký psi", "Kameňácký kingové", apod. Takový podpis je na budově mateřské školy.

Pohyb podezřelých osob kolem zmíněných budov či jinde hlaste na policii v Boršově nad Vltavou (387 250 463). V případě budovy vodárny v lese za mateřskou školou je možno informovat též dispečink vodárny (606 468 981). Telefon na OÚ Včelná je 387 250 223.


Hromadný sběr odpadů

Termín zveřejňujeme jen v tištěném zpravodaji.


INZERCE: Pronájem domu

Nabízím k dlouhodobému pronájmu starší RD 2+1 s garáží na třídě 5. května cca 30 m od zastávky MHD. U nemovitosti je k dispozici velká zahrada a hospodářské budovy. Vhodný pro starší manželský pár (ideálně čerstvé důchodce, kteří chtějí uvolnit byt mladší generaci) se vztahem k venkovu, zahradničení.

Kontakt: tel. 608 250 246; P. Pánek.


INZERCE: Horečka páteční noci

taneční zábava pro všechny generace

HOREČKA PÁTEČNÍ NOCI 27.

pátek 14. listopadu 2014 v čase 19:00 - 2:00 hod.

v restauraci U KAŠTANU, třída 5. května, VČELNÁ


CO VÁS ČEKÁ:

 • hudbu šedesátých - současných let zahraje oblíbená kapela MAXA-BAND
 • zajímavý doprovodný program, taneční show, soutěž o ceny, bohatá tombola, průvodce večerem

Vstupné: 125,- Kč, v předprodeji od 21. října denně na telefonu 606 273 121 nebo na e mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vstupenky lze vyzvednout po dohodě v kanceláři České pojišťovny, Č. Budějovice - Rožnov, Lidická tř., 30 m vedle pumpy Benzina. (Vstupenky je lépe zakoupit předem, případně i v den konání na místě.)

Již 15 let s Vámi a pro Vás! Info na www.horecka.estranky.cz. (oblečení: neformální)


Tištěná verze distribuována dne 21.10.2014
Elektronická verze vyvěšena dne 21.10.2014