Z kroniky Včelné díl III - Hasiči

Kronika Včelné, díl III., r. 1947

Hasiči

Jak již psal můj předchůdce, udělali bratří hasiči za minulá léta, hodně záslužné, z braku si seřídili krásné auto, že se mohou s chloubou s ním všude objeviti. Dne 3. srpna 1947 pořádali slavnost svěcení nové stříkačky, a odpoledne okrskový sjezd na zahradě s. Kalkušové. Svěcení provedl farář Vavruška z Kam. Újezda. Záštitu nad touto slavností měl M.N.V. ze Včelné. Na této práci se nejvíc zasloužili bratří Ziegermachr Karel st. a Papoušek Fr. Za což jim poděkoval předseda M.N.V. s. Štauber, na této slavnosti. Odpoledne při cvičení dali novou stříkačku do činnosti, kde viděli občané prvně výkon tohoto stroje. Bratří hasiči se zúčastnili v tomto roce 4 kráte u menších ohňů. V tomto roce doprovodili na poslední cestu br. Antonína Pfeifra.

dnes, neděle 22. 5. 2022
skoro jasno 20 °C 9 °C