Z kroniky Včelné díl III - Jak jsme se kultůrně vzdělávali a jak jsme byli veselí

Kronika Včelné, díl III., r. 1957

Jak jsme se kultůrně vzdělávali a jak jsme byli veselí

26.I. se konal první ples, Baráčníků, ples se vydařil a přines určitý přínos do pokladnice, který objevil při příchodu dědy Mráze jako dar 500˙- Kčs pro dítky z mateřské školky. Druhý ples pořádala strana jako IX. všedělnický ples dne 16.II. Tento ples se také vydařil. Třetí ples pořádala tělovýchovná jednota sokol dne 24.II. Byl to také pěkný ples, a poslední byl „Babský bál” 3.III. s maskami také pěkný. Dne 28.III. předváděl Svazarm prvně film „Psohlavci” v kulturním domě. Dne 21.IV. pořádali Baráčníci „Pomlázkovou zábavu”, se Švítorkou. Na 1. máje byla uspořádána májová veselice, výborem žen, účinkovala domácí hudba a soubor Tankista z Č. Buděj. 30.V. se hrál film „Nebezpečné stezky”. 2.VI. pořádali požárníci soutěž s věnečkem, hráli Ferebaurové. Dne 9.XI. pořádali Baráčníci posvícení s hudbou Diviše.

Nějaký čas se předváděli stálé filmy, ale pro různé poruchy se hráti přestalo. Obci byl přidělen promítací stroj „Meopta”, stroj promítá dobře, ale je k němu potřeba odbornou sílu na promítání. Dne 25.12. zde hrál Polata koncert. Na ukončení a rozloučení se starým rokem byla uspořádána silvestrovská merenda s našimi známými komiky a kupletáři s. Ondrou, Bláhou, Babkou V. a Babkovou, a při tom zahrál soubor harmonikářů a houslí.

dnes, neděle 22. 5. 2022
skoro jasno 20 °C 9 °C