Z kroniky Včelné díl III - Obec Baráčníků

Kronika Včelné, díl III., r. 1958

Obec Baráčníků

Obec Baráčníků ve Včelné měla v evidenci až do roku 1958 133 členů. Po zvolení nového výboru 19.I.1958 v čele se s. Lojdou se přistoupilo k přezkoumání kartotéky členů. Kontrolu provedli s. Lojda, Čížek Rud. a s. Fišer, při tom se zjistilo, že následkem nedbalé a nezodpovědné práce starého výboru, hlavně s. Pavlíčka st. a s Cimla Aloise, byli vedeni v evidenci i mrtvý již několik let, ze kterých musela obec platiti k župě a k Veleobci daň. Zjistilo se po této kontrole, že máme 105 členů. V roce 1958 zemřeli členové: Houska Jan, Tripes Frant. a Hankovcová Anežka. Obec má nad školkou patronát, a tudíž má ke školce i povinnosti a závazky. Někteří členové vskutku své závazky plní ovšem ne všichní, s toho důvodu zapíšu jmenovitě ty členy kteří své závazky splnili, je to kvůli tomu, aby se s těmi poctivými pracovníky nesvezli všichní liknavci kteří neodpracovali ani hodinu. Tudíž pracovali:

Babka Václ. st.

Mapový portál Mapotip