Z kroniky Včelné díl III - Požárníci

Kronika Včelné, díl III., r. 1958

Požárníci

Požárníci opravili letos stříkačku, která měla prasklý blok. Zůčastňovali se letos částečně cvičení. Konala se u nás soutěž mužů a žáků Včelná - Kamenný Újezd. Kamenný Újezd měl postup. Na výroční schůzi předával výbor 9ti žákům odznak „Mladý požárník”. Byli to žáci: Dudák František, Švarc Miroslav, Švarc Karel, Placer Jakub, Petrák Miroslav, Novák Rudolf, Houska Jan, Beníšek Jiří, Klomfar Jindřich. Požárníci se dali do opravy vodní nádrže, mělo se pracovati brigádně, ale členové se nikdy nesešli. Pracovali s. Kupec a Rataj za odměnu 3 korun za hodinu. Požárníci dostali na opravu vodní nádrže od okresní požární bezpečnosti 4.000˙- Kčs. Zeď (taras) dostavili zedníci s. Placer a s. Bláha Jan, ale velkou čest jím ta jejich práce nedělá, stará přísloví jsou platná i dnes, „práce kvapná málo platná”, asi se to bude vyhazovat. Požárníci stratili ze svého středu 3 soudruhy: Housku Jana, Petra Františka a Tripesa Františka. Jinak bohudík žádný zásah dělat nemuseli, poněvadž nikde nehořelo, čehož si jak občané, tak i členové požárníků nepřejí. Letos pořádali ples, který se jím vydařil. Za depem postavili železné sloupky na plot, což udělali brigádně. Požárníci pracují pod vedením s. Černého Bohumila, jako starosta, s. Cegrmachra st. jako velitele.

27. 7. 2021

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 17 až 13°C.