Z kroniky Včelné díl III - Práce M.N.V.

Kronika Včelné, díl III., r. 1956

Práce M.N.V.

Místní nár. výbor měl v tomto roce dosti těžké postavení, bylo naplánováno hodně práce, a nemohla se zvládnout jenom proto, že nebylo možno sehnat materiál potřebný pro tyto práce. V prvé řadě byla naplánovaná dostavba kulturního domu, a oprava studně ve 4 chalupách. K tomu bylo třeba ciment, prkna, skruže, a všechen takový materiál byl letos úzký profil. Do ulice s. Vithana byly dodány cimentové roury, ale byly umístěny jenom u Mrázků, pro nepochopení občanů naší ulice zůstali u Prokšů ležeti na louce. Na kulturním domě se začalo pracovat již hodně dlouho, a tak se práce již moc udělati nemohlo. Jinak M.N.V. koná každý měsíc veřejnou schůzi, kde mohou občané nanést svoje bolesti a přání, a kde vyslechnou zprávu o práci místního nár. výboru. Jak již bylo psáno, utvořil M.N.V. zvelebovací komisi, a bylo naplánováno na rok 1957 příliš velké sousto práce. Doufáme však, že se podaří s touto prací M.N.V. vypořádat. Zvlášť se musím zmínit o našem předsedovi Miesbauerovi, který nezištně pracuje, svojí odměnu za práci v M.N.V. daroval dítkám v Mateřské škole v částce 660˙- kčs. za což zaslouží dík.

14. 4. 2021

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky, na východě až zataženo s občasným sněžením, pod 400m srážky smíšené. Denní teploty 2 až 6°C, v Čechách místy 8°C. Noční teploty 2 až -2°C.