Z kroniky Včelné díl III - Práce strany K.S.Č.

Kronika Včelné, díl III., r. 1957

Práce strany K.S.Č.

Strana K.S.Č. pod vedením s. Ondry jako předs. dává iniciatívu pro všechno dění v obci. Koná dvakrát za měsíc výborové schůze a jednou za měsíc členskou schůzi. V dubnu pracovala na přípravě 1. máje svátku pracujících, a na přípravě voleb do M.N.V. Obojí se podařilo. 1. máj byl pěkný, ze Včelné vyšel průvod hromadně celé národní fronty, při hudbě 3 harmonik. Hráli s. Jiříček, s. Kočer a s. Fišer. Osvědčilo se to, pochodovalo se dobře a v průvodě městem bylo voláno „ať žijou harmoniky ze Včelné”. Odpoledne byla uspořádána veselice v k. domě, při domácí hudbě a souboru „Tankista”, velmi se to líbilo. Volby byly provedeny manifestačně jak již jsem v místních událostech uvedl, za velmi dobré a slavnostní nálady. Z iniciatívy strany přistoupili naši zemědělci do J.Z.D. do Boršova, z těch důvodů, že by to stálo velké investice, ve Včelné vybudovat družstevní budovy. Do J.Z.D. Boršov vstoupilo 9 stálých pracovníků a někteří na špičkové práce. Strana se podílela na přípravě 40. výročí řijnové revoluce, a konalo se několik slavnostních schůzí s přednáškami.

Dne 13. listopadu postihla stranu a celý náš národ těžká rána. Dne 13. listopadu 1957 v 5 hodin ráno rozletěla se éterem smutná zpráva, že zemřel náš milovaný president s. Antonín Zápotocký. Byl velikým pracovníkem strany K.S.Č. za práva pracujících. Dožil se 73 let svého života a za tu dobu udělal mnoho plodné práce pro pracující lid a pro celý národ. Strana i lid velice želí svého presidenta, který nám byl otcem a rádcem.

- - foto A. Zápotockého (19.XII.1884 - 13.XI.1957) - -

Mrtvý k nám mluví,

Vy vemte kormidlo! Nám sraženy ruce,

Nehleďte zpátky, není čas . . .

Dnes není času na věnce a slzy;

Bouře je bouře. Nás vítr svál.

Napněte plachty. Umřít se musí.

Na místo všichní. Loď pluje dál.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
zataženo 12 °C 1 °C