Z kroniky Včelné díl III - Tělovýchovná jednota Sokol

Kronika Včelné, díl III., r. 1958

Tělovýchovná jednota Sokol

Tělovýchovná jednota Sokol ve Včelné vykonala tento rok 1958 pěkný kus práce: Bylo dosaženo řada sportovních i budovatelských úspěchů. Jednota má zapojeny tyto oddíly: Kopaná, stolní tenis, turistika, a základní tělesná výchova. Ve všech těchto oddílech si zůčastnění dobře vedou. V podzimním období se nacvičuje na okresní spartakiády a II. celostátní spartakiádu. Cvičí 20 dospělých a 30 dětí. Na tělovýchovné Slovenské slavnosti vyslala jednota 8 dospělých cvičenců do Bratislavi. V soutěži o putovní vlajku Č.S.T.V. se jednota umístila na 6. místo z 30 tělovýchovných jednot, zapojených do soutěže, což jest na Včelnou vskutku hezké. Na vybudování plochy pro kopanou, která byla letos zahájena, bylo spotřebováno: na odvodňovací práce 7.200 drenážek, 250 tun štěrku a drobného kamene, 400 tun škváry. Na těchto pracích bylo místními občany většinou z řad jednoty odpracováno 6.133 brigádnických hodin. Za tuto dobrou činnost se jednotě dostalo finanční podpory, od vyšších orgánů celkem 3.300˙- Kčs a jedna letní konstrukce v ceně 2.000˙- Kč. Práci a činnost jednoty řídí 8 členů výboru v čele s předsedou jednoty s. Žákem Františkem.