Z kroniky Včelné díl III - Výbor žen

Kronika Včelné, díl III., r. 1956

Výbor žen

Práce výboru žen r. 1956 byla nepostačující, bývalá předsedkyně s. Maxová Anna resignovala na svojí funkci, z důvodu nedostatku času, při svém zaměstnání, do kterého dojíždí. Po odstoupení s. Maxové z funkce předsedkyně, zustal výbor žen spát, až v řijnu byl znovu dán dohromady, a do čela byla postavena s. Vrzalová Marie. Po jejím zvolení za předsedkyni, vzala vedení do ruky opravdu vážně. Zůčastňovala se aktívu výboru žen v Č. Budějovicích, a přinášela odtud úkoly a poznatky pro výbor žen ve Včelné. S místním nár. výborem a se stranou je ve stálém spojení, a zůčastňuje se s výborem žen na přípravách k budoucím volbám. Ku konci roku uspořádal výbor žen silvestrovskou zábavu, s domácí hudbou, která byla velmi pěkně navštivena a tak jsme se rozloučili se starým rokem v kult. domě. Do druhého roku druhé pětiletky jsou ženy připraveny, že splní všechny úkoly, které budou na ně kladeny.

dnes, pondělí 16. 5. 2022
úterý 17. 5. slabý déšť 21/12 °C