Z kroniky Včelné díl IV – Březen – Události v obci

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Březen – Události v obci

U tratě blíže nádraží se začíná budovat nový podnik „Monolit”. Buldozer tam to rovná, shrnuje ornici, pokládají se desky na cesty. Má to být něco velikého, mají tam nevezeny nádrže na cement a už se tam parkují auta. Na silnici u nádraží jest plno marastu, bahna od aut, co odvážejí zeminu J.Z.D. na komposty.

Jelikož letošního roku jest dlouhá zima a uhlí málo, kupují naftová kamna, kterých jest málo a tu a tam jest něco, a zima se nechce umoudřit.

Také u nás ve vsi hořelo, a to u pana Vavrocha Frant. Chytla tam televize a mohlo to mít škaredé následky, kdyby to neuhasil se svojí manželkou. Měli za to vybílenou kuchyni na černou barvu. Záclony roztrhány, židle propáleny, koberce také, okna rozpraskané, ostatní nábytek místo světlé barvy, všecko černé od samých sazí a z televize nezůstalo nic více, co by do čepice dal.

Také na nár. výboru měli něco po jednání, šel předseda za panem Benhákem. Předseda Čížek Rud. měl nějaké nedorozumění a tak šel za ním do vedlejší místnosti a tam mu dal facku a řekl, co jsme si, to jsme si, ale Benhák si šel stěžovat na okres. národní Výbor. Tam dostal předseda důtku.

Také se konala veřejná schůze míst. národ. výboru v host. u Kalkušů. A tam se sešli všechny složky nár. fronty a debatovalo se ohledně nové prodejny, kde prý měla státi, ale okres. výstavba jí určila do středu obce, to jest na prostranství vedle mateřské školky.

dnes, pondělí 2. 8. 2021
úterý 3. 8. oblačno 24/12 °C