Z kroniky Včelné díl IV – Květen – Události v obci

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Květen – Události v obci

Jak bývá zvykem, staví si omladina májový strom „(Máj)”. Letošního roku si jej také postavili, ale někdo jim ho vytáhl ze země a ulomil se vršek. Požárníci jim podali ruku a tak si jej postavily na zahradě u zbrojnice.

Dne 8. května večer byla slavnostní schůze k 25. výročí osvobození Č.S.S.R. v Kultůr. Domě, za účasti všech složek Nár. fronty, kde byl vyznamenán zlatou medailí Fišer Jan a Dvořák František za dlouholeté členství ve straně Komunistické v obci a ve straně vůbec.

Čestné dyplomy a uznání za práci pro obec a její zvelebení byli odměněni Vlastenecko dobročinná obec Baráčníků, Svaz žen při místním nár. výboru, Požární sbor, Kalkuš Josef, Hess Frant., Hůlková Josefa, Prokešová Růžena, prof. Folda, Loberšíner Jan a Vrzalová Terezie.

dnes, čtvrtek 9. 2. 2023
oblačno 0 °C -3 °C