Z kroniky Včelné díl IV – Leden – Události politické

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Leden – Události politické

V obci se tvořila národní fronta a každá korporace tam dala jednoho zástupce. V Praze a jiných městech, byla prověrka stranická. V hlavním vedení, t.j. v Ústředním výboru, Zemském výboru, v krajských výborech a nakonec okresních a národních organisacích. Nejsem straníkem a řeknu jen tolik, že to nesedí, tak jak jsme říkali za nacismu. Jednou se musí udělat pořádek všady a ve všem a se všemi se musí účtovat a to se dosud nestalo a to musí jednou přijít, a také k tomu dojde. Straníkům se dávaj nové legitimace. Milicionáři mají nové uniformy, Veřejná Bezpečnost se také oblékla do nového stejnokroje, budou jako armáda, požárníci mají také jiný kroj předělaný a to modrý, ale jiné označení funkční.

Mapový portál Mapotip

dnes, pátek 27. 1. 2023