Z kroniky Včelné díl IV – Požární sbor

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Požární sbor

Ten má trampoty s vodními nádržemi a se zbrojnicí. M.N.V. jim nastěhoval auto nákladní, že prý jej budou moci používat, ale skutek utek. Auto je každou chvíly nepojízdné. Ku stříkačce se nemůže a neřkuli se tam vyzbrojit a obléci, to jest věcí absolutně nemožné. Nevím jak asi a za jak dlouho, by bylo možné dostat stříkačku ze zbrojnice. Chtěli si tam pomoci a něco udělat, ale M.N.V. jest vůči nim hluchý. Přes všechny tyto nesnáze a těžkosti měli 2x cvičení s vodou. Mají mladé a schopné členy, kteří by representovali sbor velice dobře, jest vše hozeno na pospas. Hlavu nesklopily a sami sobě pomohou, ze svých prostředkú.

Ve zbrojnici vybourali příčku, by tam snáze prolézali, potřebují vápno a cement, ale kde nic tu nic. S autem smí jezdit jen Petr Frant. a žádný jiný a to musíme o to prosit, zda-li bude volný na to cvičení. S vodou jest to to samé, nádrže jsou skoro prázdné, vše se spolehá na náhodu. Přes tyto těžkosti odpracovali na různých akcích skoro 400 hod. Aby se mohla mládež scházet a zahrát na jejich kytary a bubny, jim propůjčili klubovnu požár. zbrojnice požárníci, ale nevíme zda-li až budou požárníci potřebovat pomoc, zda-li jim také pomohou.

19. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 6 až 2°C.