Z kroniky Včelné díl IV – Různé

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Různé

Jako v některých obcích a dědinách má naše obec, k politování hodné obyvatele, ačkoliv jejich rodiče hodní a počestní lidé, byli postiženi dětmi k politování.

Josef Kalkuš otec výborný občan, jeho žena prodavačka totéž a syna mají nepříčetného.

Marcela Ryndů (Sklenářova) dělnice v těstárnách, ačkoliv jest i ona trochu na stranu, její syn Marcel jest až protivný a přitom drzý a nepříčetný.

Třetí postižení rodiče jsou Dvořák Frant. a Ludmila, hodní lidé rozumní. Jejich syn Leon jest také postižený, jest prý mongolní.

Osud a příroda si zahrají všelijak. Čtvrtý případ jest Šálků chlapeček, ten zase jest postižen slepotou.

Pátý případ jest Hofbauer Tomeš, ten i když jest nepříčetný jen částečně, stal se z něho alkoholik a na práci flink. V zaměstnání jej drží jen proto, že jeho matka byla vzorná pracovnice. V obci pracuje, kde jest třeba, jako odvésti uhlí a podobně. Obnos co dostane ihned propije, neb špatně zná. V hostincích pak pomáhá nosit uhlí a topit, za to dostane nějaké pivo a neštěstí hotové, do práce pak nejde, nebo uteče.

19. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 6 až 2°C.