Z kroniky Včelné díl IV – Úvodem

Kronika Včelné, díl IV., r. 1961

Úvodem

k nové pamětní knize, kterou začínáme jako II. v pořadí od r. 1947 a jako IV. vůbec.

Rokem 1961 nám přichází nová epocha lidstva na naší planetě, v tomto roce čekají lidstvo veliké úkoly, začínáme III. pětiletku, zvyšuje se boj o mír, o zvládnutí kosmického prostoru a o sblížení našich národů k mírovému soužití. Dovršili jsme socializaci našeho státu v městech i na vesnici a budeme připravovat cestu ke komunismu, jak nám jí ukazuje Sovětský svaz.

Budujeme výstavbu vodních přehrad, elektráren, nových továren, atomových elektráren, bytových jednotek, nových dolů a hutí, těžíme nové rudy, zlato, bauxit, mangan, měď, rtuť, volfram, molybden, a jiné (uran). Zvyšujeme životní úroveň lidu, stavíme nové školy, aby náš národ byl všestranně vzdělaný, připraven pro život na každém i nejdůležitějším úseku našeho budování. Stavíme nové a modernisujeme staré továrny, zlepšujeme a zavádíme mechanisaci a automatisaci, aby dělnictvo bylo zbaveno těžké ruční práce, dřiny. Pomáháme zemědělským družstvům, dodáváním moderních strojů, o kterých se za kapitalismu žádnému ani ve snu nezdálo.

V mnohých věcech již žijeme v komunismu, jako v péči o člověka, máme velmi moderně zařízené zdravotní střediska a ústavy, lékařská služba je pro všechny občany zdarma, dovoz do nemocničního ošetření, léky, operace všechno zdarma pro všechny pracující. Učební pomůcky pro školní mládež zdarma. To všechno zvyšuje životní úroveň našeho lidu. Zásluhu na tom má jen náš nynější komunistický režím a naše strana Komunistická a vláda Československé republiky.

Je třeba, aby každý občan si uvědomil, jak se dříve žilo pracující třídě a jak se žije dnes. Je třeba, aby každý občan plnil poctivě své povinnosti ke státu a svědomitě odevzdával ovoce svojí práce pro celý svůj národ, tím zajistíme lepší život pro všechno lidstvo a zvláště přispějeme tím k zajištění míru na celém světě.

Práci čest
Míru zdar.