Z kroniky Včelné díl IV – Vlastenecko-dobročiná obec Baráčníků

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Vlastenecko-dobročiná obec Baráčníků

Každoročně skládají jednotlivé organisace účty svým členům a dle toho je vidět, co je tíží a tlačí, co potřebují a kde pomohli.

Obec Baráčníků má 75 členů všech. Sousedských schůzí / sedění bylo konáno celkem 6. V mateřské školce na úpravě zahrady odpracovali 17 hod. Jinak každý dle možnosti pracoval na výstavbě nové prodejny a těžko by bylo podchytit odpracovaný čas.

Byl proveden zájezd do Českého Krumlova na divadelní představení, se Svazem žen provedli jednodenní zájezd. K obveselení a tanci a poslechu uspořádali posvícenskou zábavu.

I když jsou na členech vidět šediny a stáří, přece udělali kousek práce jak na poli kulturním, tak i veřejném. Škoda, že dnešní omladina nenásleduje je, neb naše české kroje, obyčeje, zvyky a písně pomalu budou vzácností. Když tak hraje ta stará dechovka, to jest požitek poslouchat a tancovat, ale to nové brnk, brnk, bum, bum, bum, to nám musí jako Čechům drásat nervy.

Jest třeba popřát těm, kdo ještě udržují staré zvyky, plného zdraví.

Mapový portál Mapotip

dnes, čtvrtek 26. 1. 2023