Z kroniky Včelné díl IV – Září – Události v obci

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Září – Události v obci

V kultur. domě byla veřejná schůze, ale byla málo navštívena. Jednalo se hlavně o postavení a dodělání základu na prodejně.

V jednotě host. u Kalkušů byla lékařská přednáška, ale zase byla málo navštívena. Přednášela lékařka o ženských nemocech, hlavně měli přijíti mladé ženy a dívky, poněvadž měli slyšet následky minisukní.

Omladina pořádá u Kalkušú každou sobotu mejdánek (Večer při svíčkách), kde jím hraje magnetofon se zesilovačem. Řve to tam až se okna třesou.

Také jsme měli událost jinou. U pana Bíny v Jiráskové ulici, bydlela paní Šmídová Marie se svým synem Josefem a mezi nimi to bylo vše na levačku, až se dostali do sebe skrze peřiny. Jedna shodila peřiny na zem té jedné a ta druhá zase opačně, inu ženské jazyky rozvázali a do toho se vložil Josef Šmíd a použil pěstního práva a to tak důkladně, že musela paní domácí volat lékaře a ten ji odporučil do nemocnice a tam byla asi týden. To bude drahá pomsta, nevím, jak to dopadne.

Ku konci ulice Withanovy až v lese jest postaven pomník Rudé armádě, která osvobodila naší obec. Ten pomník byl v r. 1968 zneuctěn, pomazán nevím čím a hvězda na pomníku zničena. Vše bylo dáno do pořádku, kdo to udělal a nebo kdo to platil, to mně není známo.

15. 1. 2021

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -6 až -10°C.