Z kroniky Včelné díl IX, r. 2000 - Komunální odpady

Kronika Včelné, díl IX., r. 2000

Komunální odpady

Zastupitelstvo zatím neschválilo způsob úhrady za svoz, likvidaci a ukládání komunálního odpadu stanovený částkou na jednoho obyvatele. Po projednání skutečných nákladů vynaložených na svoz, třídění a likvidaci odpadů firmou van Gansewinkel byla zastupitelstvem obce dne 18. prosince 2000 stanovena úhrada následovně - paušální úhrada za svoz jedné popelnice 1krát týdně 850,- Kč za rok, známka na samostatný vývoz 60,- Kč za 1 kus a paušální úhrada za svoz odpadů z podnikání na základě smlouvy uzavřené mezi obcí a podnikatelem 1.000,- Kč za popelnici a rok.

Nově se zavádí od ledna 2001 svoz PET lahví, a to vždy poslední pátek v měsíci. K tomuto účelu jsou ke známce na popelnici vydávány pevné pytle (jeden vždy zdarma). Obecní úřad Včelná ve spolupráci s firmou van Gansewinkel také pro obyvatele obce pořádá hromadné sběrové akce, které se týkají sběru kovového, velkoobjemového a nebezpečného odpadu.

Mapový portál Mapotip

dnes, sobota 4. 2. 2023