Z kroniky Včelné díl IX, r. 2000 - Mateřská škola

Kronika Včelné, díl IX., r. 2000

Mateřská škola

Školku v naší vesnici navštěvují děti určitě moc rády. Je o ně vždycky dobře pečováno a také o zábavu nemají nouzi. Už v lednu se mohly na školní zahradě vyřádit, když pro ně dospělí připravili netradiční "oheň na sněhu", který byl spojený s opékáním buřtů a bobováním. Během Masopustního veselí s rejem masek si děti zase pochutnaly na koblihách, které pomáhaly zhotovit. Malí návštěvníci školky se taktéž zapojují do kulturního dění v obci, kdy například vystoupili s krátkým programem při vítání nových občánků.

Nejvíce se ale děti těšívají na čas Vánoc. Hned zkraje prosince je navštívili přímo v prostorách mateřské školy čerti a Mikuláš s andělem a předali jim sladké dárečky. Pár dní nato proběhlo ve školce vánoční odpoledne s rodiči. Zpívaly se koledy u rozsvíceného stromu s betlémem na zahradě, vyráběly se vánoční dárky a také zbyl čas na příjemné posezení a pohoštění ve třídách. Před Vánocemi děti ještě stihly navštívit Jihočeské muzeum, kde si prohlédly plno betlémů, pozorovaly malování perníčků a nakonec se prošly po českobudějovickém jarmarku.

O včelenskou školku je ze strany obyvatel stále zájem. Mnozí z nich pomáhají různými dárky pro radost dětem, jiní zase pomůžou s přípravou akcí, někteří nakoupí papír nebo malířské palety. Důležitým bodem v životě mateřské školy je také zápis. Letos se přijímaly děti, které dovršily věku alespoň tří let. V případě zaměstnání matky mohly být přijaty i děti mladší. Nakonec se sešlo 38 dětí, a tak se v září společně s rodiči všichni setkali u již tradičního táborového ohně na školní zahradě. Ať se tedy mateřské školce i nadále daří!