Z kroniky Včelné díl IX, r. 2001 - Horečka páteční noci

Kronika Včelné, díl IX., r. 2001

Horečka páteční noci

Možností, jak se ve Včelné pobavit, není zase až tak málo. Přesto v roce 2001 přibyla k řadě tanečních zábav jedna zcela nová, a to právě Horečka páteční noci. Historicky první se konala 1. června, druhá pak proběhla 9. listopadu. Samozřejmě vždy šlo o páteční dny, aby byl dodržen název. Hlavním mottem celé akce je "7 hodin zábavy pro všechny generace". Horečka má pevně stanovený začátek v 19 hodin, končí ve 2 hodiny nad ránem. A zábava pro všechny generace? To je přece jasné, přijít mohly třeba celé rodiny. A také tomu tak opravdu bylo!

Je totiž velmi příjemným zjištěním, že se v jednom sále včelenského kulturního domu dokáže bavit dvacetiletý pár, manželé ve středních letech, lidé v důchodovém věku... Velmi často pak bylo k vidění i několik generací jedné rodiny, která tančila ve velkém kruhu. A pravdou je to, že hnacím motorem celé této akce je právě takováto soudržnost. Bez ní by Horečka nebyla tím, čím je! A protože jsem zároveň v pořádajícím týmu, vím, že záměrem je i to, aby se z Horečky páteční noci stala určitá pravidelně se opakující tradice.

Aby se lidé dobře bavili, musel být dobře promyšlen výběr hudby. Pořadatelé se zaměřili na tu z padesátých až devadesátých let. Je známé, že si všichni nejlépe zatancují za doprovodu kapely, která zahraje zahraniční, ale zejména české hity. Kapele a tanci byl tak věnován největší prostor. Na první Horečce hrála skupina CO ZA TO? jen asi hodinu, zbytek pak vyplnila hudba reprodukovaná. Na té druhé si zahrála skupina INKOGNITO, která návštěvníky již bavila po celý večer.

Skoro zaplněný sál ocenil i doprovodný program, jako například travesty show se slečnou Monik, bohatou tombolu nebo půlnoční překvapení. Na Horečce II. jím byl šéfkapelník známé Budvarky, pan Prokeš, se svým vynikajícím sólem na trubku "Když z hor zní zvon". Zábavou byla též soutěž o ceny - poprvé o nejlepší vtip a podruhé pánská soutěž o to, kdo nejdříve vypije půllitr točeného piva. Zde s přehledem vyhrál pan Kubeš z Českých Budějovic, jehož čas byl něco málo přes tři vteřiny! Vítězům se pořadatelé odměnili domácí tlačenkou, věnovanou místním hostincem.

Druhá Horečka se také podívala do televize (regionální vysílání televize GIMI na PRIMĚ), kde měl mimo jiné velmi hezkou řeč starosta Včelné, pan Pavel Rožboud. Lidé byli se zábavou spokojeni, a tak se již příští rok mohou těšit na další.

Vstupenka na Horečku páteční noci II.

dnes, pátek 29. 3. 2024
oblačno 18 °C 4 °C