Z kroniky Včelné díl IX, r. 2001 - Mateřská škola

Kronika Včelné, díl IX., r. 2001

Mateřská škola

Také letošní rok mohly děti zažít ve včelenské mateřské škole mnoho zajímavého. Děti například zhlédly divadelní představení O zvědavém slůněti v divadle Pod čepicí, podívaly se na výstavu květin a živého hmyzu, navštívily první třídu Základní školy Boršov nad Vltavou, svezly se u příležitosti Dne železnice historickým vláčkem, a podobně. Pro děti také byla připravena mikulášská nadílka. Malí návštěvníci školky též ovšem během roku absolvují řadu vystoupení, kterými provázejí společenské akce pořádané obcí. Při některých kulturních akcích dokonce pomáhají s výzdobou sálu kulturního domu.

Naše mateřská škola má opravdu co nabídnout. Posuďte sami: provoz od 6 do 16,30 hodin, výchovnou práci s dětmi formou tvořivé dramatiky, spolupráci s obecním úřadem (vystupování při různých akcích), návštěvy divadelních představení Malého divadla v Českých Budějovicích, návštěvy filmových pohádek na hvězdárně v Českých Budějovicích, návštěvy výstav v Jihočeském muzeu, naučné výlety do přírody, cvičení v tělocvičně Sportovního klubu Včelná, taneční a plavecký kroužek, logopedickou prevenci ve spolupráci s rodiči.

Správný přístup k výchově dítěte je důležitou součástí rozvoje celé jeho osobnosti. A jak se zdá, místní mateřská škola si je toho dobře vědoma!

14. 4. 2021

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky, na východě až zataženo s občasným sněžením, pod 400m srážky smíšené. Denní teploty 2 až 6°C, v Čechách místy 8°C. Noční teploty 2 až -2°C.