Z kroniky Včelné díl IX, r. 2001 - Odpady

Kronika Včelné, díl IX., r. 2001

Odpady

Ve Včelné jsou pro obyvatele umístěny nádoby na tříděný odpad (na sklo a papír). Tyto nádoby slouží k ukládání odpadů z domácností, nikoliv z podnikání. Přestože se pak obci daří udržet náklady na podprůměrné úrovni, najdou se takoví lidé, kteří vyvážejí odpad do lesa, nebo ho vynášejí v taškách do košů u autobusových zastávek. Problémem je také to, že mnozí občané stále neumějí odpady třídit, a tak se můžeme například lehce setkat s plastovými lahvemi v nádobách na tříděné sklo. Výše poplatku za odvoz komunálního odpadu pro domácnosti na rok 2002 činí 980,- Kč. Zvýšení oproti minulému roku je vyvoláno především celostátním úředním zvýšením poplatku za uložení jedné tuny odpadu na skládce o 190,- Kč. Tento poplatek se odvádí státnímu fondu životního prostředí a obci, na jejímž území se skládka nachází. U samotných služeb svozové firmy se počítá pouze s pětiprocentním inflačním navýšením.

Mapový portál Mapotip

dnes, pátek 27. 1. 2023