Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl IX, r. 2001 - Sport

Kronika Včelné, díl IX., r. 2001

Sport

Náš sportovní klub (SK) vykazoval ke konci roku 2001 299 členů, což je nárůst oproti roku 2000 o 9 členů. Nejvíce, a to 115, jich má ČASPV (atletika), dále oddíl kopané - 110, metaná 40 a hokejbal 34. Trvalý nárůst členské základny svědčí o stabilizaci členů ve sportovním klubu a též o dobré spolupráci v oddílech, o jejichž činnosti se lze dozvědět více od předsedů jednotlivých oddílů. Obecně lze ovšem říci, že všechny oddíly se účastní svých svazových soutěží, turnajů a závodů a dobře reprezentují náš sportovní klub. Pravidelný tréninkový proces pak vede ke zvyšování sportovní činnosti, když se daří i na dobré úrovni tuto sportovní činnost zajišťovat materiálně.

Nelze také opomenout tradiční akce celého sportovního klubu, k nimž patří především sportovní den a sportovní ples. Také letos byly obě akce dobře organizačně zajištěny a měly i kladný společenský ohlas. Novinkou letošního roku pak je 1. ročník mikulášského běhu, který se konal 8. prosince 2001. Start a cíl byl na fotbalovém hřišti. Závod pořádal oddíl Sport pro všechny.

Předsedou sportovního klubu je JUDr. František Vavroch. Hlavními orgány SK Včelná jsou valná hromada a výkonný výbor. Valná hromada například schvaluje zprávu o činnosti výkonného výboru, zprávu o hospodaření a rozpočet SK Včelná. Výkonný výbor zase splnil přijaté usnesení, scházel se pravidelně jedenkrát měsíčně a při dobré docházkové kázni členů výboru dobře plnil svoje úkoly. Velkou část svojí práce však věnuje výkonný výbor sportovního klubu finančnímu zabezpečení chodu sportovního areálu i ostatní činnosti. Hlavními příjmy klubu jsou jeho vlastní příjmy, dotace obce Včelná, dotace na činnost z prostředků ČSTV a příspěvky sponzorů i dárců. Z těchto prostředků se daří činnost SK Včelná po finanční stránce zabezpečit. Pro letošní rok ale nebylo nutné zabezpečit pouze běžnou údržbu areálu, ale také dokončit úpravu odlehčovací plochy, která je potřebná pro zajištění tréninkového procesu, zejména pak pro oddíl kopané.

Poděkování zcela jistě patří všem členům, funkcionářům i příznivcům našeho sportovního klubu za jejich činnost, práci a sportovní výkony v uplynulém období. Je totiž příjemné vědět, že sportu se ve Včelné daří tak dobře.

Počasí

dnes, čtvrtek 18. 7. 2024
jasno 29 °C 17 °C
pátek 19. 7. jasno 31/18 °C
sobota 20. 7. slabý déšť 33/19 °C
neděle 21. 7. slabý déšť 18/14 °C

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0