Z kroniky Včelné díl IX, r. 2001 - Ze svazku obcí Blanský les - podhůří

Kronika Včelné, díl IX., r. 2001

Ze svazku obcí Blanský les - podhůří

V dubnu se konalo ve včelenském kulturním domě III. shromáždění starostů a starostek mikroregionu, které mělo za cíl projednat a schválit změny i doplňky zakládajících listin, upravených v souladu s novým zákonem o obcích číslo 128/2000 Sb., projednat hospodaření svazku a připravit další společný postup. V současnosti se také realizuje projekt vybavení jedenácti členských obcí výpočetní technikou, a to s možností připojení na internet. Tento projekt si vyžádá náklady ve výši téměř 700.000,- Kč. Aby svazek obcí Blanský les - podhůří mohl získat státní příspěvky na společné akce, musel si nechat vypracovat program rozvoje celého území mikroregionu. Zpracovatelem tohoto projektu se tak stala Regionální rozvojová agentura RERA, akciová společnost, se sídlem v Českých Budějovicích. Celkové náklady na tento projekt dosáhly téměř 200.000,- Kč. Ze strany státu byla přislíbena dotace ve výši 133.000,- Kč.

V prosinci se konalo v Kamenném Újezdě IV. shromáždění starostů a starostek. Toto shromáždění tak mohlo převzít od zástupce agentury RERA již vypracovaný Rozvojový program mikroregionu Blanský les - podhůří. Také byl přijat návrh rozpočtu na rok 2002. Ten byl sestaven tak, aby mohla být nastartována realizace rozvojového programu.

dnes, čtvrtek 18. 4. 2024