Z kroniky Včelné díl IX, r. 2002 - Kontrola využívání svozu domovního odpadu

Kronika Včelné, díl IX., r. 2002

Kontrola využívání svozu domovního odpadu

Tuto kontrolu provedl obecní úřad v souladu s vyhláškou obce o nakládání s domovním odpadem. Bylo zjištěno, že naprostá většina domácností řádně využívá svozu prostřednictvím vlastních popelnic, kontejnerů na papír a sklo, ale také pytlů na tříděné plastové lahve. Velké množství odpadu je likvidováno též při hromadných sběrech kovového, velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Řada domácností využila i možnosti odložení kompostovatelného odpadu v předem stanovené době. Přesto občas dochází na obecní úřad upozornění, že někteří spoluobčané spalují domovní odpad (například umělohmotné obaly z potravin) i na otevřených ohništích, v zahradních krbech nebo kotlích ústředního topení. Zákaz spalování umělých hmot však není výmyslem starosty či někoho jiného, nýbrž reakcí na skutečně prokázanou vysokou škodlivost zplodin na zdraví nás všech - a především našich dětí.