Z kroniky Včelné díl VI – Běh vítězství a sportovní soutěže

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Běh vítězství a sportovní soutěže

Na sobotu 19.5.1979 odpoledne uspořádala TJ Sokol spolu se Svazarmem na místním stadionu TJ pro děti "běh vítězství". Program obstaral s. Šmíd, vedoucí Svazarmu.

Děti běžely na 40 m, 60 m, 100 m, pro dospělejší byla vytýčena trasa "včelenský okruh". Soutěž nepostrádala vtipných reakcí dětí a radostného zakončení pro vítěze, kteří dostali drobné ceny.

Hlavní slavnost k "Mezinárodnímu dni dítěte" připadla na sobotu 2. června 1979 pod patronací MNV – komise pro tělovýchovu a mládež. Spolupracovaly všechny složky NF. Program byl bohatý: dopoledne v 10 hodin v hostinci "U Kalkušů" promítány filmy pro děti – barevné grotesky. Odpoledne od 14 hodin sportovní zápolení a ukázky z činnosti Svazarmu: předvedení leteckých modelů řízených radiem, ukázky z výcviku psů, praktické používání radiospojení a hovory s dětmi. Sportovní soutěže rovněž v bohatém programu:

závody nejmenších v jízdě na koloběžkách,

závody v běhu na krátké vzdálenosti /padaly rekordy!/,

cvičení dětí do 6 let – mateřská školka,

šplhání, jízda na kole a pod.

Žáci MO PO – mladí požárníci – předvedli ukázku požárního útoku. Svazarm v ukázkách jízdy ponaučil děti o dopravních předpisech, předvedl střelbu vzduchovkou. Zábavné bylo skákání v pytlích a pod. Členky ČČK předvedly ukázky první pomoci při úrazech.

Nemalé potěšení skýtalo dětem vyhodnocení a odměny vítězům. Všechny děti byly obdarovány drobnými pozornostmi a hračkami. V programu vypomohl též okresní a krajský Svazarm.

18. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.