Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl VI – Činnost NV

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Činnost NV

Ve složení NV dochází jen k té změně, že ze základní vojenské služby se vrátil člen rady František VAVROCH, promovaný právník. Bude zastávat funkci místopředsedy MNV. Schůze rady konají se pravidelně měsíčně a též při mimořádných příležitostech. V roce 1979 konáno 18 schůzí rady a plenárních zasedání, z nichž 2 byly veřejné. K těmto jsou občané zváni pozvánkou, která je doručována do každé rodiny.

Plán práce zpracován pro všechny složky NV a pro jeho mimořádnou důležitost, založíme jej do příloh kroniky. Hlavní úkol zůstává u výstavby obce: Včelná v dřívějších létech zaostávala za ostatními obcemi a má-li dojít k plánovanému rozvoji – ca 3000 občanů – bude nutno vybudovat veřejná zařízení a stavby. Pro rok 1979 jest plánováno dokončení kanalizace, zřízení části vodovodu a výstavba nové mateřské školy. V důsledku nutnosti šetření elektrickou energií nařízeny úspory elektr. energie ve veřejném osvětlení zhruba o 50%. Byla proto vyřazena některá pouliční svítídla.

Dokončena úprava kulturního domu, oprava venkovní fasády a prostranství u vchodu s oplocením za Kčs 14.000.-. V pohostinství "U Kalkušů" upraven sál pro veřejné schůze a místnost pro podávání obědů a jídel za Kčs 25.000.- Na vybavení Místní lidové knihovny věnoval ONV dotaci mimo rozpočet Kčs 5.500.-. Zakoupeny stolky, židle, křesla a koberce.

Parcelace pozemků pro výstavbu rodinných domků byla dočasně zastavena pro nedostatek vody ve studních. Školení občanů v civilní obraně dle pokynů ONV se konalo v hostinci "U Kalkušů" dne 27.3. a 14.6. s filmy. Účast 30 až 40 občanů. Velitelé útvarů zúčastňují se školení ve Svazarmu v Čes. Budějovicích. V místní organizaci Svazarmu přednášel s. Sarauer a s. Dudák.

Práce poslanců je hodnocena ve schůzích Národní fronty a vzhledem ke značným nárokům při plnění úkolů, byla shledána úspěšná a vysloveno uznání.

V roce 1979 provedl revizní odbor ONV kontrolu hospodaření a revizi dokladů za uplynuté 3 roky. Revizní skupina měla řadu připomínek k drobným závadám, směřovala však více ku zpřesnění práce a účetní evidence. Příslušný zápis nebyl dosud zpracován a bude o něm zmínka v zápisech příštího roku. Zápis bude projednán v radě i v jednotlivých komisích NV.

Počasí

dnes, pátek 12. 7. 2024
déšť 25 °C 17 °C
sobota 13. 7. prudký déšť 22/16 °C
neděle 14. 7. slabý déšť 25/17 °C
pondělí 15. 7. slabý déšť 29/19 °C

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0