Z kroniky Včelné díl VI – Čistička osiv – Boršov

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Čistička osiv – Boršov

Na katastru obce Boršova, v prostoru mezi železniční stanicí Boršov – silnicí E-14 a nad silnicí a želez. tratí Č. Budějovice-Boršov, buduje Krajský semenářský podnik, n. p. OSEVA. Tábor "areál čistící stanice osiv". Stavbu provádí jako generální dodavatel stavební části Krajský zemědělský stavební podnik /KZSP/, Čes. Budějovice. Celková hodnota 30 milionů Kčs. Po dokončení poskytne tento podnik pracovní příležitost pro ca 55 pracovníků. Provoz bude zajišťovat úpravu 10.000 tun seťového obilí ve vybraných odrůdách a kvalitě. Stavbyvedoucí je náš občan s. Jan Houska. Na technologii – strojním vybavení se podílí TMS Pardubice, STS Český Brod, BEZ Bratislava, Osiva, Stránčice u Brna. Část technologie je zajištěna z dovozu – KAHAZ-Švédsko. Stavba byla zahájena již v roce 1978 a má být dokončena v roce 1980. Prostí občané s lítostí hledí, že ubylo zase několik hektarů pěkné orné půdy.

Mapový portál Mapotip

dnes, sobota 4. 2. 2023