Z kroniky Včelné díl VI – ČSPO

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

ČSPO – Požárníci

Český svaz požární ochrany vede s. KREPSOVÁ Zdenka a sluší zapsat k její cti, že ač žena – vede si dobře. Má ke spolupráci dobrý kolektiv a pomocníky soudr. Rožbouda a s. Voráčka, zkušené požárníky. Sbor byl rozšířen o oddíl dívek, které získávají průpravu pro činnost žen a dobře se uplatňují při plnění úkolů organizace. Celkem má sbor 73 členů, z toho 52 mužů a 21 žen.

Hlavní úsilí je zaměřeno na výuku a výcvik mladých členů sboru. Oddíl zúčastnil se celostátní soutěže v rámci hry "Plamen 78-79" Jarní sraz v Borovanech, kde v únoru bylo školení vedoucích oddílů, rozhodl také o umístění v soutěži. Naše družstvo skončilo na sedmnáctém místě ze 36 soutěžících. Muži se zúčastnili soutěže sborů ve Vrábči dne 1. července. Členové konají požární hlídky ve žňovém období a bylo prohlédnuto 350 obytných domů a další provozovny, zda odpovídají protipožárním předpisům.

Kromě zákroku při hašení požáru ve mlýně v Boršově, neměli naši požárníci příležitost k zákroku většího rozsahu. V letním období vznítil se od vlaku lesní porost poblíže traťového náspu před Včelnou. Včasným zákrokem požárníků byl oheň uhašen.

dnes, čtvrtek 18. 4. 2024